RS 232C Hk.

Merhaba,
Elimde 1 adet HMIGTO6310 1 adet HMIGXU5512 var, HMIGTO Master HMIGXU Slave olucak şekilde RS 232 bağlantısı yaptım, kablo bağlantım ekte belirttiğim gibi yapmama rağmen hata alıyorum nedenini bilen veya yardımcı olabilecek var mı ? teşekkürler.

Ekli dosyalar

• rs 232 hmigto6310.png
    rs 232 hmigto6310.png
    39.9 KB · Görüntüleme: 26
  • rs 232 hmigxu5512.png
    rs 232 hmigxu5512.png
    30 KB · Görüntüleme: 26
  • WhatsApp Image 2022-12-07 at 13.13.40.jpeg
    WhatsApp Image 2022-12-07 at 13.13.40.jpeg
    164.4 KB · Görüntüleme: 26
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Merhaba,
Elimde 1 adet HMIGTO6310 1 adet HMIGXU5512 var, HMIGTO Master HMIGXU Slave olucak şekilde RS 232 bağlantısı yaptım, kablo bağlantım ekte belirttiğim gibi yapmama rağmen hata alıyorum nedenini bilen veya yardımcı olabilecek var mı ? teşekkürler.
D-Sub 9 pin, 2 resimde de "Erkek"görünüyor, bunu teyid edermisiniz?
Eğer konnektörlerden biri "dişi" ise o zaman pin no lar yanlış.
RTS ve CTS çapraz bağlantıya ihtiyaç olabilir
SG ve FG (Signal Ground ve Functional Ground) uçları bağlımı?

Son düzenleme:
telsiz arkadaşım çok güzel bir noktaya temas etmiş iki tarafı aynı bağlamıyacaksınız .
adı üzerinde 2 üçe 3 2ye olacak 232 ordan geliyor 5 te beşe bu 232 beş üzerinden haberleşiyor bu nedenle tek bir noktada ve en fazla 10 metreye müsade ediliyor .
ozaman geriye tek bişi kaldı baudrateler iki tarfta farklı ayarlı . ikiside aynı ise o zaman kablo bozuk . yada el sıkışmalı protokolu seçmişsindir o el sıkışamıyordur başkada aklıma bişi gelmedi

D-Sub 9 pin, 2 resimde de "Erkek"görünüyor, bunu teyid edermisiniz?
Eğer konnektörlerden biri "dişi" ise o zaman pin no lar yanlış.
RTS ve CTS çapraz bağlantıya ihtiyaç olabilir
SG ve FG (Signal Ground ve Functional Ground) uçları bağlımı?
İlk sorunuzu teyit edip dönüş yapacağım.
RTS ve CTS çapraz bağlantı yapıp denedim hatta çoğu eşleşmeyi denemdim diyebilirim.
evt sg kendi içinde fg ise ekranlı kablo yüzünden direk Şebeke toprağına bağlı ( bağlı olmadan da denedim.)
Genel bir şey ama Plc-Hmi haberleşme protokolleri doğrumu?
Örnek 9600,8,N,1
Evet doğru bunu şuna dayanarak söyleyebiliyorum,
Aynı uygulamayı RS 485 ile yapınca çalıştırabiliyorum.
telsiz arkadaşım çok güzel bir noktaya temas etmiş iki tarafı aynı bağlamıyacaksınız .
adı üzerinde 2 üçe 3 2ye olacak 232 ordan geliyor 5 te beşe bu 232 beş üzerinden haberleşiyor bu nedenle tek bir noktada ve en fazla 10 metreye müsade ediliyor .
ozaman geriye tek bişi kaldı baudrateler iki tarfta farklı ayarlı . ikiside aynı ise o zaman kablo bozuk . yada el sıkışmalı protokolu seçmişsindir o el sıkışamıyordur başkada aklıma bişi gelmedi
Dediğim gibi aynı uygulamayı rs 485 kullanarak bağlandım sıkıntı yaşamadım.
El sıkışmalıyı anlayamadım kusura bakmayın.

Değerli yorumlarınız için teşekkür ederim.

Servet bey RS 232 10 metre üzerinde uygulamaları yok mu ?

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Geri