RS 232 Bağlantı Kurma

Tolga Emre

Üye
Merhaba, elimdeki bir cihaz için yurt dışından sarj ve bilgisayar bağlantısı için kullanılan bir istasyon satın aldım fakat ürünü yanlış göndermişler. Ürünün değişimini kabul ediyorlar fakat hem gidiş hem geliş ücretini bana bırakıyorlar. Bu durumda hem astarı bezini geçiyor hem süreç çok uzuyor.

Gelen ürün yalnızca sarj ediyor, bilgisayar bağlantısı anladığım kadarıyla opsiyonel çünkü kasa yapısı ve bağlantı kısmı için yer gövdede mevut sadece yerleştirilmemiş. Ben RS232 (cihaz orijinalde bu şekilde haberleşiyor) şemalarını inceleyerek bir bağlantı oluşturdum fakat programı açtığımda cihazı bulamıyor. Görselleri ekliyorum, bağlantıyı nasıl yapmam gerektiği ile ilgili yardımlarınızı bekliyorum.

Şimdiden zaman ayıran herkese teşekkürler.

Ekli dosyalar

• 1.jpeg
    1.jpeg
    79.4 KB · Görüntüleme: 29
  • 2.jpeg
    2.jpeg
    82 KB · Görüntüleme: 28
  • 3.jpeg
    3.jpeg
    300.1 KB · Görüntüleme: 29
  • 4.jpeg
    4.jpeg
    91.2 KB · Görüntüleme: 29
  • 5.jpeg
    5.jpeg
    150 KB · Görüntüleme: 31
Kartın programlama pinleri duruyor yapısal olarak fark olduğunu sanmıyorum. Programlanan kısım cihazın kendisinde, problem yaşadığım kısım istasyonda.
bilgisayar bağlantılı olanda ve olmayanda kesinlikle farklı yazılımlar vardır

bilgisayar bağlantılı olanda ve olmayanda kesinlikle farklı yazılımlar vardır

şarj kızağında 5 metal pin var, metal pinler doğrudan karttaki dışarıdan programlama pinlerine bağlı. Yani dışarıdan bağlayacağım programlama pinleri doğrudan metallere oradan cihaza geçiyor. Programlamanın bu istasyon ile alakası yok sadece RS232 'yi pinler ile irtibatlandırmam gerekiyor. Gerisini cihaz okuyacak bu kart değil

Kod:
Rx  <-> Tx
Tx  <-> Rx
Gnd <-> Gnd
olacak şekilde bağladınız umuyorum.
Bir de hız konusu var. 9600 ile başlayıp,
deneyin.

Kod:
Rx  <-> Tx
Tx  <-> Rx
Gnd <-> Gnd
olacak şekilde bağladınız umuyorum.
Bir de hız konusu var. 9600 ile başlayıp,
deneyin.
evet bu şekilde bağladım yalnız birde sense pini var board üzerinde. Bunu kullanmamız gerekiyor mu, gnd ve Vcc'ye bağlayarak denedim ikisinde de sonuç alamadım.

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,598
Son üye
kadir12366

Yeni konular

Geri