Router Ref All Home Basılınca Homa Gitmiyor

kurusaray

Üye
Arkadaşlar Mahc3 ile ilgili bir problemim var. Bilgisi olan arkadaşlar ilgilenşrse sevinirim.

Son ana kadar problem yoktu. Yeni bir problem ortaya çıktı. "REF ALL HOME" basıyorum homa

gitmiyor. Bazen biraz gidip duruyor. Onun dışında G kod yüklüyorum çalışıyor bir problem yok.

Bu neden olur anlamadım. Birde acil stop bazen kendiliğinden basıldı gözüküyor.

REFF ALL HOME bu noktayı sıfır noktası olarak kabul et olarak anlıyor mach3.

Merhaba arkadaşlar. REFF ALL HOME dediğimde üç eksenden Z ekseni homa gidiyor. Diğer

eksenler homa gitmiyor. Bir yerden bunun için ayarmı yapmam lazım acaba.

Normalde üç eksende jog olarak çalışıyor.

Ara ara emergency stop'a geçme hatası geçmişte yaşanmış sorun: belendajsız kabloda çıkmıştı.

Merhaba arkadaşlar. REFF ALL HOME dediğimde üç eksenden Z ekseni homa gidiyor. Diğer

eksenler homa gitmiyor. Bir yerden bunun için ayarmı yapmam lazım acaba.

Normalde üç eksende jog olarak çalışıyor.
Ref all home butonu siviş anahtarlarını kullanarak makinanın referans noktasını bulmak için kullanılır. Sadece z ekseninde çalışıyorsa diğer eksenlerin referans alması kapalıdır. Config- homing kısmından gereken ayarları yapmak lazım

Bendd busekilde hata aliyorum siwicleri elimle hizli yaptigim.zaman sorunyok ama makina ref all home yatigi zaman resimdedi gibi hata aliyorum z home yaptigizaman hata veriyor x ve y gecemiyor

Ekli dosyalar

• 20191103_190427.jpg
    20191103_190427.jpg
    540.4 KB · Görüntüleme: 22
  • 20191103_190656.jpg
    20191103_190656.jpg
    576.4 KB · Görüntüleme: 19
Bendd busekilde hata aliyorum siwicleri elimle hizli yaptigim.zaman sorunyok ama makina ref all home yatigi zaman resimdedi gibi hata aliyorum z home yaptigizaman hata veriyor x ve y gecemiyor
Home siviçlerinin en az birtanesinin active low kısmı açıktır onu düzeltirsen çalışır.

Forum istatistikleri

Konular
128,108
Kullanıcılar
449,808
Son üye
YunusKibar

Yeni konular

Geri