Rolling kodlu bariyer kumandası kopyalama

Arkadaşlar herkese kolay gelsin. Belki forum geneline uygun olmayacak fakat zor durumda kaldığım bir konu var. Ailemin yanına taşındım ve evde kullandığımız iki aracımız var. Apartmanın otopark alanının despi marka bariyeri var. Bunun kumandasını akıllı kumanda alıp kopyalattık fakat tek açmadan sonra tekrar açmıyor. Araştırdım rolling kodlama sistemi varmış. Bu bariyeri yapan yerden yeni anahtarı alabileceğimi söylediler fakat orası da kapanmış. Despi marka satan öbür yeri aradığımda tüm kumandaları toplayıp sistemin kodunu değiştirip öyle yeni anahtar verirlerse ancak çalışacağını söylediler. Gerçekten böyle midir başka yolu yok mudur. Yönetici tüm kumandaların toplanıp yapılası işine olmaz dedi. Yardımcı olabilecek var mı acaba . Aşağıda gri kopyalamak istediğim anahtar var. Yardımcı olursanız çok sevinirim

Ekli dosyalar

• 04172F70-5D15-4E2C-9175-A7B5317FFBC4.jpeg
    04172F70-5D15-4E2C-9175-A7B5317FFBC4.jpeg
    343.9 KB · Görüntüleme: 128
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Mümkün değil bu sistemin amacı da bu zaten diye biliyorum. Forumda veya nette araştırın aşağıdaki benzer konulara bakın.

Teşekkür ederim. Nasıl bir teknoloji olabilir ki bariyer sonuçta illaki kopyalanır diye düşünmüştüm ben de. Ama sonuçta bir kere açıyor kopyalama yapınca kesin çözülür gibi gelmişti.

Bariyerdeki sistemi tam bilemiyorum ama yeni bir buton kartı yapılıp mevcut kumandanın hangi veriyi gönderdi tespit edilip aynı veri paketini bir pic atmel arduino vb. Bir şeyle yapıp çalıştırılabilir diye düşünüyorum

Kodlamayi kumandadan kumandayami yaptınız?yeni aldınız kumandayı karttan alıcı kartın üstünden öğrenme butonuna basarak mi?

Kumandadan kumandaya kopyalama yaptım. Hem kumandayı aldığım yer yaptı. Bir kere açtı kapıyı bir daha açmadı. Aynı yere geri götürdük başka kumanda verdiler kopyalayıp onda da aynısı oldu. Sonra ben youtube dan izleyerek kopyaladım yine aynısı oldu. Tek seferlik açıyor sonra açmıyor kumandalar.

ibrahim1996 nın dedikleri beni aşıyor maalesef. Mühendis yahut tekniker değilim. Araba anahtarı bile kopyalıyorlar bunu mu yapamayacaklar diye düşündüğümden buradan yardım istedim. Samsun da bu işleri yapabilecek bir yer bilen varsa o da çok makbule geçer

ilginize teşekkür ederim

Roling kodlu kumandayı kopyalayamazsınız.Yapacagınız en pratik çözüm ilave bir standart alıcı mödülü alıp röle cıkışını eski alıcıdevrenizin butonla açma kısmına parelel baglayacaksınız.Bu sayede hem eski kumandalar hemde yeni tanıtacagınız kumandalar parelel olarak çalışacaktır.

Roling kodlu kumandayı kopyalayamazsınız.Yapacagınız en pratik çözüm ilave bir standart alıcı mödülü alıp röle cıkışını eski alıcıdevrenizin butonla açma kısmına parelel baglayacaksınız.Bu sayede hem eski kumandalar hemde yeni tanıtacagınız kumandalar parelel olarak çalışacaktır.

bunu yapabilecek birini nereden bulabilirim acaba. Ben doktorum ve pek bu konularda becerim olduğu söylenemez

Herkese tekrar teşekkürler arkadaşlar. Samsunda bulduğum bir yere bu rolling kodlu diyince akıllı kumandadan kopyalamak yerine bir cihaza kodu okutturup onu başka bir kumandaya kopyaladı ve bize çalışan bir kumanda verdi. Sorunum çözülmüş oldu. Başka araştıran varsa diye buraya yazmak istedim çünkü ben de googleda ararken bulmuştum. Fakat diğer kumandacıda akıllı kumandaya kopyalamaya 50 tl almıştı. Bu kumandayı 70 tl ye yaptırdık. Firmalar maalesef tek bizde yaptırabilirsiniz diye yanlış yönlendiriyor.

Herkese tekrar teşekkürler arkadaşlar. Samsunda bulduğum bir yere bu rolling kodlu diyince akıllı kumandadan kopyalamak yerine bir cihaza kodu okutturup onu başka bir kumandaya kopyaladı ve bize çalışan bir kumanda verdi. Sorunum çözülmüş oldu. Başka araştıran varsa diye buraya yazmak istedim çünkü ben de googleda ararken bulmuştum. Fakat diğer kumandacıda akıllı kumandaya kopyalamaya 50 tl almıştı. Bu kumandayı 70 tl ye yaptırdık. Firmalar maalesef tek bizde yaptırabilirsiniz diye yanlış yönlendiriyor.
Hocam mrb. Ben de samsun atakumdayım. Ben de daspi marka aynı sorunu yaşıyorum. En sonunda yaşanan soruna çözüm veren olrak sizi buldum. Benim sorunum için yardımcı olabilir misiniz? Nerde yaptırmıştınız?

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,966
Kullanıcılar
449,611
Son üye
ramazansanli@

Yeni konular

Geri