Roket Motoru

Selamun Aleyküm
Ben bir proje yapıcam havayı kullanarak uçmak için bakın burda su gücüyle uçmuşlar :) ;
bfd0451f-9723-4180-be44-3b391714029b.jpg

Bende havanın itme gücünü kullanarak uçmayı planlıyorum :) roket tarzıda olur farketmez nasıl yapıcam ben bunu ve malzemeleri nerden temin edebilirim acaba ?

Cevap veren vermeyen herkese teşekkür ederim :)

Sistem analizi yapman gerekiyor...
Atıyorum 70 kilo kaldıracaksın, F = m.a;
F kadar ters kuvvet uygulanaman lazım. Bu kuvveti rüzgar, hava ile vereceksen bayağı bir
enerji harcaman gerekecek

Havanın itme gücü derken tasarlayacağın sistem nasıl olmalı.
yön hareketi için iki adet motor mu olacak attığı havayı ısıtıp seni yukarı mı itecek...

bana baya motor lazım o zaman :)
hem yukarı itecek hemde yön vermek için lazım.

ben 74 kiloyum 75'lik bir kuvvet uygulamam lazım değil mi o zaman ?
Pervaneden yararlanabilirmiyim peki yararlı olur mu ?

Bana istediğim kaldıracı verin dünyayı yerinden oynatayım :)
Sistemdeki malzemeleri de hesabın içine katacaksın ve son kütleyi de
emniyet açısından 1,25 gibi bir rakam ile çarpıp hesaplayacaksın.

Hocam sağol eyw son birşey sorucam malzeme listesi çıkarırsanız çok makbule geçer.Çok mu şey istiyorum ben ya :D
Pek bilgim olmadığı için bu konularda böyle saçma sorular soruyorum.
Bindik bi alamete giziyoz kıyamete :D

1 adet mini nükleer reaktör
soğanlar pembeleşinceye kadar ...:)

Daha sistem belli değil. Motor seçimi filan daha sonraki işler, basit birşey sanıyorsun herhalde;
[video=youtube;L75ESD9PBOw]http://www.youtube.com/watch?v=L75ESD9PBOw[/video]

Ben basitinden yapmaya çalışıcam ben o videodakini 20 seneye anca yaparım :D
Bana bi fizik okuyan arkadaş tahtaya 2 adet motor takıp pervane li uçabilirsin diyordu :D

Arkadaşım ne yapmak istediğini tam bilmiyorsun artı bilgin de yok! Kuş değilsin k sana yukarı aşağı kanat çırp diyelim. Önce mekanizmaları araştır sonra araba, uçak helikopter nasıl yapılır, nasıl uçar-kontrol edilir ve belkide daha önemlisi nasıl tek parça "iner" bilgilerini kavra, leb demeden leblebi demek istendiğini anla ondan sonra kendin uçamazsan takıldığın yeri söyle, biz seni Galata Kulesinden uçuralım ;) Bu iş hurdacıdan demirciden demir alarak yapılmaz, o verdiğin vidyodaki su tepkili alet bile basit mekanizmaların bi araya gelmesi ile kontrol edilmekte ve güvenli inmektedir!

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri