Rockwell SLC-500 için Scada

yaman9

Üye
İşyerimde Allan-Bradley Rockwell SLC500 Serisi için Avusturyalı ETM Firmasının yaptığı PVSS adlı Scada yazılımı kullanılıyor. Yazılım fazlasıyla karmaşık ve makul fiyatlı bir teknik desteği yok. Bu sebeple Scada sisteminin çökmesi halinde kullanmak için alternatif bir scada hazırlamak istiyorum. Ancak Rockwell orjinal scada yazılımı RsviewStudio partik değil. slc 5/05 de kullanılabilecek alternatif bir scada programı arıyorum. Önerisi olan?

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Öncelikle ilk tercihim Intouch olurdu. Teknik destek olarakta EST Enerji distribtör olarak gayet iyidir.

winCC tek gecerim.. bence wincc ile bu isi yapabilirsin. neticede yapan sen oldumu teknik destek de sen olrsun :)

winCC tek gecerim.. bence wincc ile bu isi yapabilirsin. neticede yapan sen oldumu teknik destek de sen olrsun :)

Wincc ile Allen-Bradley PLC ler için scada hazırlanabilir mi?

Wincc ile Allen-Bradley PLC ler için scada hazırlanabilir mi?

Hazırlanabiliyormuş. Bir firmadan teklif aldık. Tüm scada yazılımını Wincc İle yapması halinde 70.000 tl gibi bir fiyat verdi. Teklifler değerlendiriliyor.

Moderatör tarafında düzenlendi:
sayın aradkaşım ıntouch tabiki bizdede var slc 500 serisi ıntouch la haberleşen mukemmel çalışıyor proje mimarıda istanbul est enerji orada çalışan orhan bey bu konuda uzman halledemeyeceği şey yoktur saygılarımla iletime geçersen yardımcı ourlar

Rockwell SLC-500 yazılımı olan RSLogix500 ve Scada yazılımı olan RSView32 diğer firmaların yazılımlarına göre çok çok daha kolaydır, bence git RSView in eğitimini al uygun bir fiyattır diye tahmin ediyorum, Haberleşmesi de çok basit.. Bence bir daha düşün.
Diğer adı geçen yazılımlar kesinlikle çok iyi ancak bence RSView kadar kolay değiller...

scada için bu para biraz çok değilmi tabii sisteme göre değişir fakat 70.000tl bahsediyoruz bence yurt dışındaki tekliflerede bir bakın derim.

scada için bu para biraz çok değilmi tabii sisteme göre değişir fakat 70.000tl bahsediyoruz bence yurt dışındaki tekliflerede bir bakın derim.

Zaten yönetim de fiyatı çok buldu. Başka yerlerden araştırma yapıyorum.

bencede rsview daha iyi olacaktır. ayrıca madem 70.000 gibi bir mebla var bence bu işi kendin yap yönetimin çok hoşuna gider hem :) biraz ugraştıgında rsview32 nin çok da zor olmadığını göreceksin.

Forum istatistikleri

Konular
128,171
Kullanıcılar
449,936
Son üye
AsilOzgenc

Yeni konular

Geri