Robust Fuzzy Kontrol

Arkadaşlar,
Robust Fuzzy kontrol ile ilgili bilgisi olan veya uygulama yapan varsa bana yardımcı olabilirmi?

Şimdiden tşkler...

Nejla

fuzzy logic kontrolden bahsediyorsan eğer türkçesi nispi mantık kontrolüdür. mevcut dijital kontrol sistemleri 1 ya da 0 a göre çalışırlar. ancak fuzzy logic bu ikisi arasında kalan değerleride değerlendirmeye katar. böylece karasız kalan bölgeleri 1 e yada 0 a yuvarlamadan sahip olduğu değerlere göre işlem yapar. kararsız sistemler için son zamanlarda birçok uygulamada fuzzy kullanılmıştır.

sistemin robust olması ise yaptığın kontrolün ne denli güçlü ve stabil olmasına bağlıdır.
robust ı da gürbüz diye türkçeleştirmşler.

fuzzy logic değil ancak PID uygulama yaptım.umarım fikir vermiştir sana

Tşk ederim verdiğiniz bilgi için, ben bu arada ödevi tamamladım. Yakında herkesin yararlanabilmesi için siteye eklemeyi düşünüyorum.

fuzzy logic,

hayat sadece sıfır ve birlerden ibaret değil

projeyi dört gözle beklemedeyiz

Ben de özellikle robust kısmını bekliyorum . Robust kontrol hakkında da yeterli bilgi içerdiği umuduyla :D

projeni bende merak ettim araştırmışsındır arkadaşlarda bişeyler yazmışlar bulanık mantıkla alakalı
arkadaşlarında dediği gibi fuzzy logic 1- 0 arasındaki değerleride değerlendirmeye alır aslında şöyle bir araba düşün birde kamyon düşün . biri hızlı biri yavaş ama kamyonda hızlıdır biri çok hızlı biri ondan daha yavaş hızlı ( farkındayım cümlenin garipliğinin )
hiç bilmeyene yardımcı olur bu bilgi merak edip okuyan olur diye basit anlattım iyi çalışmalar .

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri