Robot kol yapmak istiyorum ..

mucit_1453

Üye
s.a arkadaşlar robot kol yapmak istiyorum nasıl yapılır neler gereklidir yardımcı olurmusunuz acaba ???

Güzel konu. Ben de robot kol yapımını öğrenmek istiyorum yardım eden olursa çok sevinirim.

Az önce gördüm sabit konular kısmında robot kol konusu daha önceden açılmış.

yav koskoca forumda bilen bir kişiyok mu ? allah allah nasıl yapsak acababu robotu ?? :( :(

Arkadaşlar ben de yapmadım daha önce ama yardımcı olmaya çalışıyım. Ne türde bi robot kol yapmayı düşünüyosunuz? Robot kola ne işi yaptırmayı düşünüyosunuz ordan başlıyalım.

Eğer örneğin bi cismi(mesela boş pcb) soldan alıp sağa bırakacak hızlı bi robot kol yapacaksanız işiniz kolay. Ama yok ben eklemli 3-4 hatta 7-8 eksenli biley yapacam derseniz ucu açık o zaman.

Gideceğimiz yönü belirleyelim öncede sonra bi rüzgar bulalım :).

İyi Çalışmalar.

Arkadaşlar ben de yapmadım daha önce ama yardımcı olmaya çalışıyım. Ne türde bi robot kol yapmayı düşünüyosunuz? Robot kola ne işi yaptırmayı düşünüyosunuz ordan başlıyalım.

Eğer örneğin bi cismi(mesela boş pcb) soldan alıp sağa bırakacak hızlı bi robot kol yapacaksanız işiniz kolay. Ama yok ben eklemli 3-4 hatta 7-8 eksenli biley yapacam derseniz ucu açık o zaman.

Gideceğimiz yönü belirleyelim öncede sonra bi rüzgar bulalım :).

İyi Çalışmalar.
eyvallah saol .... yapmak istediğim robot kol böyle olmalı Robot Kol (Montajlı) Robot Kol Projesi [PIC-CCS] - Robot Kol Tasarımı | Devre Yapımı - Elektrik Elektronik Devreleri

Robot kol projesini ikye ayıracak olursak elektronik ve mekanik olarak ikiye ayrılacaktır. Ben maddi anlamda problem olmadığı sürece elektronik konusunda bi zorluk göremiyorum. Fakat mekanik konusu çok pis bence. Ve beni endişelendiren kısmıdır. Dışardan bakıldığında nolacak ya bunun mekaniğinde ne var diye görünür. Fakat ciddi bir robot kol yapmak isteyenler bunun bu kadar olmadığını, boşlukların, esnemelerin vs. Ne kadar ciddi olduğunu görecektir.

Atölye ortamınız var mı? Robotun mekaniğini hazır almıyacaksanız ihtiyacınız olacaktır sanırım. Bütçenizi bilmek istiyorum, eğer bütçeniz yeterliyse harika bir robot yapılabilir. Bütçeniz net kaç TL?

tam atölye değil ama çalışma odam var ayrıca bütçe olarak öylle bir para ayırmadım ama sizce ne kadar para gider bu iş için ?

Mucit kardeşim açık açık yazsana şunu şunu yapacak bunu yapacak limitler bunlr ... vitrin gibi mi duracak oyuncak filan yoksa ağırlık da kaldırtacak mısınız? detaylı anlatın.

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,600
Son üye
psychedelic

Yeni konular

Geri