Robot Kol Tasarımı (Türkçe)

arkadaslar benim bi sorum olacak ben daha bu işe yeni başladım pic'e program yazmak için gerekli program nedir varsa nette adresini verebilirmisiniz: şimdiden tesekkurler
Basic dili biliyorsan Pic Basic Pro kullanabilirsin, sonuçta sana lazım olan bir HEX dosyası, istediğin uygulamayı sözünü ettiğim program ile yazıp ardından bir Pic Programlayıcı (piyasada 10 tl civarında bulabilirsin) ile istediğin pic içine atıp ardından baskı vevreni hazırlayıp kullanabilirsin ;) Yardıma ihtiyacın olursa sor elimden geldiğince cevaplamaya çalışırım ;)

buda benim tasarladığım robot kolunu tanıtan ufak bir video;

keyifli seyirler, herhangi bir sorunuz olursa cevaplamaktan memnuniyet duyarım, programlaması Pic Basic Pro ile yapıldı.

bu da benden olsun :) myo da okurken arkadaşla yapımış olduğumuz robot kol.

güzel olmuş eline sağlık fakat bana 6 eksenli robotkolu hareket ettirmem için gerekli yazılım lazım yardımcı olabilirsen sevinirim..

değerli büyüklerim svgili arkadaşlar robotik dersi ödevi olarak yıldırım elektroniğin robot kolu ödevini almış bulunmaktayım ve hiç bir bilgiye sahip deilim kolu programlayıp hareket ettirmem gerekiyo acilen yardımlarınızı bekliyorum simdiden allah razı olsun ...

değerli büyüklerim svgili arkadaşlar robotik dersi ödevi olarak yıldırım elektroniğin robot kolu ödevini almış bulunmaktayım ve hiç bir bilgiye sahip deilim kolu programlayıp hareket ettirmem gerekiyo acilen yardımlarınızı bekliyorum simdiden allah razı olsun ...

Altaş yayınlarının kendi robotunu kendin yap isimli kitabunda istediğin 6 eksenli robot kol ile ilgili tüm bilgiler var kardeşim işine yararsa bak derim...

robot kol sistemleri nekadarlık bir yükü hareket ettirebilirler sınırı varmıdır.
robot kol sadece silindirik hareket edecek yükü yukarı kaldırmayacak
teşekkürler

arkadaşlar robot yapıma başlamanız için öncelikle servo sürücü kartı edinmenizi/yapmanızı tavsiye ederim. Geri kalan mekanik,montaj kısmını biraz kafa yorduktan sonra herkes becerebilir, bir ön bilgi gerektirmiyor.

Forum istatistikleri

Konular
128,165
Kullanıcılar
449,931
Son üye
mecuxell

Yeni konular

Geri