RGB Led Kontrol Cihazı Hk.

Lamdaba

Üye
Merhaba herkese. Rgb led ile led kontrol cihazlarına bakıyorum da. Bu led kontrol cihazlarına 3x2 6 Amper yazmış bir satıcı ilanında. Bu, cihaz 6 amper mi çekiyor demek istiyor? Yani Rgb ledleri yakabilmem için 6 amperden yüksek bir adaptör mü almalıyım? Forumda arama yaptım fakat bu konuyla ilgili cevap bulamadım.
Saygılarımla...

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Red kanalı akımı = 2 amper
Green kanal akımı = 2 amper
Blue kanalı akımı = 2 amper

Toplam = 6 amper

Yani evet, siz en az 8 amperlik güç kaynağı kullanacaksınız..
BKNZ: Termal etkenlerin alıcılara etkisi, güç kaynakların ambians değerleri

Red kanalı akımı = 2 amper
Green kanal akımı = 2 amper
Blue kanalı akımı = 2 amper

Toplam = 6 amper

Yani evet, siz en az 8 amperlik güç kaynağı kullanacaksınız..
BKNZ: Termal etkenlerin alıcılara etkisi, güç kaynakların ambians değerleri

Hızlı cevabınız ve yardımınız için teşekkür ederim. İzniniz ile ufak bir soru daha sormak istiyorum.
Bildiğiniz üzere bu ledler set halinde de satılıyor. Yani 5metre Rgb led + Adaptör + Led kontrol ünitesi şeklinde. Adaptöre baktığımda tüm ilanlardaki adaptörler 5 Amper. Bu şekilde ledler tam performansıyla çalışmıyor mu?

Ben 5050(Üç çipli) Rgb şerit led kullanıcam. Bu ledler metrede 1.5A akım çekiyormuş. Ortalama yarım metre gerekiyor bana. Yani 7A bir adaptör almam gerekiyor. Bu sistemden 3 adet yapacağım için plastik kasa 7A adaptör fiyatları da tuzlu kaçacak napalım artık...

Bu değer kartın R,G,B kanallarından kontrol edilebilecek akım değerleri tüm kanalları max değerde kullanırsanız evet en az 6A güç kaynağı gerekli. fakat bunu asıl belirleyen kanallarda kullanacağınız toplam led akımlarına göre seçim yapmanız gerek yani R=1A G=2A B=0,5A ise bu durumda size 1+2+0,5=3,5A güç kaynağı yetecektir kontrol kartının kendi tüketiminin 1-2w ı geçtiğini sanmıyorum

Merhaba,

Benzer bir soruyu da ben eklemek isterim.

Bende de bu setlerden mevcut, 12v 5a'lik adaptör + 6A olduğu belirtilen kumandalı driver + 5 mt şerit led (RGB metrede 60 LED).

Şimdi burada uzunluğu 8.5 mt'ye çıkarmak istersem, nasıl hesap yapmalıyım?

Mt'de 14.4w / 1.2A 'den yola çıkarsam, 8.5 mt'de = 122Watt güç ve 10 amper akım mı oluşacak?

Bu durumda benim 12v5a'lık adaptörü 12v10a ile mi değiştirmem gerekecek?

Peki aynı şekilde RGB LED Driver üzerinde 6A olduğu belirtiliyor, o zaman bu kumandalı driverların da 10 amper lik olanından mı almam gerekiyor kesinlikle?

Adaptörü ve/veya kumandayı değiştirmezsem, 8.5mt LED ile sonuçlar ne olacaktır?

Teşekkür ederim,
Saygılarımla.

MErhaba,

Yukarıdaki sorularıma değerli arkadaşlarımdan cevap bekliyorum.

8,5mt RGB kullanmak için 12V10A'lik adaptör mü gerekecek?

ELimdeki MEvcut 6A'lik kumanda devresi tehlike yaratır mı?

Teşekkür ederim.

Forum istatistikleri

Konular
128,128
Kullanıcılar
449,846
Son üye
g-silver

Yeni konular

Geri