RG6 Kablodan RCA Kablo Yapılır mı?

Merhaba. Öncelikle konuyu yanlış yere açtıysam affola.

Aracımdaki teypten amfiye giden rca kabloları biraz dandik.

Bunları daha iyi birkabloyla değiştirmek istiyorum.

Aklıma lnb kablosu da denilen rg6 kablolar geldi, bunların ucuna erkek rca takarsam iyi bir performans alabilir miyim?

Bu kablolar çok kalın ve sert olmasına rağmen bu iş için kullanılabilir gibi geldi. Sizce?

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Daha az maliyet ile daha kaliteli olur diye düşündüm.

Yüksek frekans için yapılmış kabloların kapasitif etkileri daha azdır.
300ohm luk bir ses kablosuna nazaran, kapasitif etkilerden kaynaklanan yüksek frekans kayıpları daha az olacaktır.
Her ne kadar ses frekansında 20-30KHz civarı yüksek frekans bölgesi duyulabilir olmasa da...
Bu frekansları zayıflatabilecek kapasitif değerin 47pF-100pF civarı olabileceği düşünüldüğünde normal bir ses kablosunda bile bu kadar yüksek kapasitif etki olmaz. Ama adi kablolarda bu kapasitif etkinin daha fazla olabildiği de görülmüştür.
Bir diğer husus ise kablonun iletkenlik değeridir.
Her ne kadar ses iletiminde omik etkiler pek dikkate alınmasa da, şase bağlantısındaki grounding etkilerinin minumum olabilmesi açısından şase hattının iletkenliği mili ohmlar seviyesinde önem arzetmektedir.
Bu kıstaslardan sonra benim önerim RG 59-U6 kablo kullanman yönündedir.
Ben bu kabloyu daha önce ses ve video iletimi amacı ile kullanmış ve oldukça iyi neticeler almıştım.
NOT:
Günümüz çoğu kablolar adi çin yapımı olup, bakır görünümlü alüminyum ve demir alaşımlı kablolardır. Bu kablolardan kullanman daha kötü neticeler verebilecektir.
Türk malı ve iyi kalite RG 59-U6 kablo araştırıp, bu kablodan kullanmanı tavsiye ederim.

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri