RFID ile kartlı sistem hk.

salihmerta

Üye
Herkese merhaba
RFID modül kullanarak Ardunio veya Raspberry Pi ile okutulan kartın ne zaman okutulduğunu internet üzerinden bilgisayarıma nasıl alabilirim nerden ve nasıl başlayabilirim.
Şimdiden teşekkür ederim.

Cevabınız için teşekkür ederim.
İnternette kapsamlı çalışmaların olduğunu gördüm fakat kaynak veya yardımcı olucak bir bilgi paylaşılmamış. Bu yüzden de kafamda sistemi oturtamadım. Kimi nodemcu kullanarak ve ardunio ile internet üzerinden giriş çıkış bilgisi olarak kayıt alabilmiş ama nasıl? ne ile bağlantı kurulmuş anlamadım bazıları ise excell formatında bile almayı başarmış böyle çalışmalar dikkatimi çeker ve denemek istiyorum fakat bilgi hep eksik bu yazı biraz daha olsa sanırım benim anlamamı kolaylaştırıcak başka bi öneriniz kaynak her hangi bişi var ise yardımcı olursanız çok sevinirim.

Giriş çıkış sık değilse ve saniyeler çok önemli değilse thingspeak cloud server gibi birsey, bu kullanılabilir. 30 saniyede 1 kayıt yaptırıyor. Bu kayıtlara cep telefonu dahil heryerden ulaşabilirsiniz. Ücretli versiyonunda 30sn kısıtlaması yok

Giriş çıkış sık değilse ve saniyeler çok önemli değilse thingspeak cloud server gibi birsey, bu kullanılabilir. 30 saniyede 1 kayıt yaptırıyor. Bu kayıtlara cep telefonu dahil heryerden ulaşabilirsiniz. Ücretli versiyonunda 30sn kısıtlaması yok
Ben bunuda bi araştırayım o zaman ekran bağlantısı da gerçekleştirebilirsem eğer harika olur. Bu söylediğiniz server olayınıda bakayım nasıl bir veri gönderiyor nasıl listeleyebilirim öğreneyim çok teşekkür ederim

Herkese merhaba
RFID modül kullanarak Ardunio veya Raspberry pi ile okutulan kartın ne zaman okutulduğunu internet üzerinden bilgisayarıma nasıl alabilirim nerden ve nasıl başlayabilirim.
Şimdiden teşekkür ederim.
öncelikle dataları bir server'a gönderip kaydetmeniz gerekir.raspberrypi yi bu iş için kullanmak pahalı bir çözüm.En basitlerinden bir tanesi nodemcu esp8266 kullanmak.Esp 8266 nın kendi flash ı oldugundan içine program yazıp ilave işlemci vs ye gerek duymadan direk programlayıp çalıstırabilirsiniz.Youtube de oldukca fazla örnek dolu.ilk yapmanız gereken bir servere nasıl data gönderilir onu ogrenmek.

öncelikle dataları bir server'a gönderip kaydetmeniz gerekir.raspberrypi yi bu iş için kullanmak pahalı bir çözüm.En basitlerinden bir tanesi nodemcu esp8266 kullanmak.Esp 8266 nın kendi flash ı oldugundan içine program yazıp ilave işlemci vs ye gerek duymadan direk programlayıp çalıstırabilirsiniz.Youtube de oldukca fazla örnek dolu.ilk yapmanız gereken bir servere nasıl data gönderilir onu ogrenmek.
Teşekkür ederim bilgilendirme için

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,966
Kullanıcılar
449,611
Son üye
ramazansanli@

Yeni konular

Geri