RF Yardımıyla 12 Otomatik Kapı Kontrolü

magi

Üye
merhaba arkadaşlar
12 adet otomatik kapımız var.hepsinin ayrı ayrı kumandası var. bu kumanda çokluğunun önüne geçmek için hepsini bir merkezde toplayıp tek kumnadayla haberleştirmek istiyorum.tavsiye edebileceğiniz modüller nelerdir.her kapıya ulaşmak için kablo kullanmadan hepsinin kumandasını kullanmak nasıl olur?

kumandalar PTxx serısı şifrelendırmeyle dızayn edılmışse çozulur yazılım varsa olurda bıraz zor PT serısı entegrelerın hepsınde elcik veya merkez butun şifrelerı aynı yaparsan işin olur

tamamda asıl amacın ne?
12 tane kapı aynı anda tek bır kumandayla mı acmak ıstıyosun? kı oyleyse cok basıt bısey..
kablo fılan kullanmanda gerekmeyecek bunun ıcın module fılanda gerek yok ne yapmak ıstedıgını maddeler halınde acıklarsan bıseyler dusunuruz.. orn;
12 kapı var..
kapılar uzaktan kumanda ıle calısıyor
ve ben ...... ıstıyorum seklınde yazman yeterlı olur....

yeterince açık sanırım sorduğum soru,12 kapıyı tek kumandayla kontrol etmek istiyorum

1 adet uzakdan kumanda modulu 35 tl fılan
12 adet 12 v röle 6 tl fılan

kumandaların buton uclarınından 2 ser kablo cıkıp 12 roleye tek tek rolelerın kontaklarına baglıyosun
rolelerı bırbırıne paralel baglıyosun bır ucunu - ye dıgerı ucunu kumanda modulunn kontak ucuna
kumanda modulunun dıger bosda kalan kontak ucuna + verıyosun

boylece sen tek kumandayla modulu calıstıracaksın modulde cekdıgı kontakla kumandalara start verecek bu kadr ıı calsmalar anlamadıgın bı yer varsa pm at cızer gonderırım baglantı semasını

Rf hakkında elinde dökümanı olan var mı arkadaşlar ?

degişik frekanstaki alıcıları tek bi kumanda ile kontrol etmek istiyorum böle bişey mümkün mü?

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,840
Son üye
111340

Yeni konular

Geri