RF verici şeması (en amatörü)

yacker

Üye
Ben şuan bir köydeyim. Köy vadide olduğundan çeken 1 yada 2 bilemediniz 3 radyo kanalı çekiyor. Ben bu köyde(en fazla 2 km) bir radyo yayını yapmak istiyorum. Ama radyo yayını tek bir frekanstan değilde bolu tünelindeki gibi her fm frekansından olacak.

Ancak bu yapacağım ilk elektronik devre olacak.. O nedenle öyle hex lerle kodlamalı entegreler falan kullanamam :D bir mikrofon birde ses girişi olan(mp3player, pc falan takmak için) yer olması gerekiyor.

Böyle birşey mümkünmüdür ? Mümkünse nasıl yapabilirim(şeması falan varmıdır) ve 2 km alandaki tüm frekansları kapsamak yasalmıdır ? Ben yasal sınırı 15 km olarak biliyorumda..

böyle bir devreyi senin imal etmen çok zor hazır fm verici kitleri var onlardan alıp hobi mahiyetinde bir şeyler yapabilirsin.

Böyle birşey mümkünmüdür ? Mümkünse nasıl yapabilirim(şeması falan varmıdır) ve 2 km alandaki tüm frekansları kapsamak yasalmıdır ? Ben yasal sınırı 15 km olarak biliyorumda..[/QUOTE]

yasal sınırın metre kilometre ile ilgisi yok tur telsiz kanununu okumanı önemle tavsiye ederim.

Forum istatistikleri

Konular
127,951
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri