RF Transmitterler

zidged

Üye
Merhaba arkadaşlar.

Çin'den numune olarak alınmış RF alıcı ve verici modüller var elimde.
Datasheet 'ine baktığımda ürün " FSK/ASK Transmitter Module " olarak tanımlanmış.

Bu tip modüllerin modülasyon tipini belirlemek nasıl mümkün olabilir sizce?

genelde bu modüller AM modülasyonlu yani genlik . frekansları nedir?

Bir osilaskopta çıkış sinyalini gözlemleyebilirsin ... Datasheet'te bunu belirtmiş olmalılar.

evet osilaskopla görünüyor.bende baktım.ama rf olan sinyalmi yoksa normal işaret sinyalimi bilemedim.nasıl ayrılacak bu.nasıl anlarız acaba,

eğer bilgi yklemediysen sinyala taşıyıcı sinyaldir...

merhaba;
yazımda belirttiğim gibi bir sinyal görüyorum.gördüğüm bu sinyal bir ask rf modül çıkışı imiş.tam anlamıyla tanımlaya madım.yardım ve tavsiye isttiyorum.

merhaba osilaskopta gorduğun şekıl bence rf sınyalı değıl rf sinyalı olsa bellı ve sabit frakans olur sinüs olarak veya kare bır sinyal goruyorum dıyorsunuz bu sınyal osilaskop un çalışma frakansı uygun olmadığından veya rf modulun çalışmadığındada alınabılır rf sinyalı değişmez sabit olur bence:)rf uzerınden data transferı varsa o zaman karışır sanmıyorum data gondererek ölçme yaptığınızıda

haklısın,kendi transistörü ölçüm yaparken yanmıştı.bende 6c smd takmıştım.frekansa yetişemiyor ve benim ölcüm alacağım sinyali işliyormuş.ben onu görmüşüm.bu iş hiç kolay değil.
ben şimdi kendim tasarım yapıp ölçüm yapabileceğim sinyal üretip çalışmamı bu şekilde sürdürmeyei düşünüyorum.alıcı tasarımı hakkında bir fikrim yok.devam edeceğim bakalım.ne çıkacak.

Forum istatistikleri

Konular
127,954
Kullanıcılar
449,604
Son üye
baba pero

Yeni konular

Geri