Rf haberleşme yardım

Türkalp

Üye
Merhaba arkadaşlar bana https://www.kontrolkalemi.com/forum...lıcı-verici-2-tane-pic-in-haberleşmesi.51554/ burada konuda anlatılan devre lazım fakat verilmiş olan linklerin hepsi ölü konu 2011 de açıldığından dolayı cevap yamak istemedim bunula ilgili bana yardım edebilir misiniz acaba ???

Bu devre ile ne yapıcağım kısaca anlatmak gerekirse

teleskopik konvöyör leri duymuşsunuzdur herhalde bunun ön paneline gidecek olan kabloyu iptal ederek rf devrelerle bunu haberleştirmek istiyorum .İşte tam olarak istediğim şey de şu : maksimum 9 kanal her bir buton birbirinden bağımsız olarak çalışacak,bas bırak yöntemi ile çalışmasıması gerekli son olarak da devre göndereceği verinin şifrelenerek gönderilmesi gerekmektedir.

Bununla İlgili bana yardım edebilir misiniz ??? acaba

Bir zamanlar bitirme projesi olarak yaptığım bir devrede rf kumanda lazım olmuştu fakat yanılmıyorsam ben tek kanal olarak yapmıştım.

Program pic basic ile yazılmıştı ( o zamanlar onu biliyordum :D ) Söylediğiniz gibi programda şifreleme olayı mevcuttur istediğiniz gibi şifreleyebilir hatta bir butonla led yansın diğeri ile sönsün yada bir butona bir defa basarsam led yansın tekrar aynı butona basarsam sönsün gibi de kullanabilirsiniz bu kısmı sizin tasarlayacağınız devre ile istediğiniz gibi değişecektir...

Benin yaptığım devre 1 kanal olarak lazımdı 1 kanal olarak dizayn ettim size 100 kanal lazımsa size de 100 kanala göre dizayn edebileceğiniz şekilde basit ve bir o kadar da kullanışlı kısa ve öz kodlardan oluşmaktadır.

Bunun yanında ön bilgi olarak vermek istediğim konu var o da Alıcı ve vericileri udea nın arx434 ile atx434 elemanları ile sağlamıştık gayetde başarılı sonuçlar elde ettik. hatta anten taktığımız zaman mesafesi de çok güzel seviyelere çıkmıştı...

Konuyu açalı birkaç gün olmuş eğer halen lazımsa buradan yazın ben de size yine buradan konu ile ilgili bilgileri program kodlarını şifreleme durumlarını vs anlatır elimde olan bilgileri paylaşırım belki ilerleyen zamanlarda başka arkadaşlarımızda ihtiyaçlarını karşılayabilirler...

Eger konuyla ilgili beni bilgilendirirseniz . sevinirim

Forum istatistikleri

Konular
128,130
Kullanıcılar
449,846
Son üye
g-silver

Yeni konular

Geri