RF Alıcı tasarlama

armalt

Üye
Selamlar,

kumanda görevi görecek 1 RF vericisinin üzerinden ayrı ayrı butonlar ile 10 farklı rf alıcısına bağlanan röleleri kontrol etmek istiyorum.

Verici devre, üzerinde butonlar olan kumanda olacak. (röle1 AÇ-KAPA) (röle2 AÇ-KAPA) (röle3 AÇ-KAPA) (röle4 AÇ-KAPA)(röle5 AÇ-KAPA) (röle6 AÇ-KAPA)(röle7 AÇ-KAPA) (röle8 AÇ-KAPA) (röle9 AÇ-KAPA) (röle10 AÇ-KAPA)

Kumanda olarak görev yapacak RF vericisini arduino ile kontrol edip istediğim RF sinyalini göndermeyi planlıyorum. Ancak rölelere bağlı ayrı ayrı çalışan rf alıcılarının güç tüketiminin çok düşük olması gerektiğinden daha basit, daha düşük voltajla çalışan rf alıcı ve rölelerle ile tasarlamak istiyorum. Alıcılar birbirinden bağımsız, farklı yerlerde olacak daha küçük boyutlu pillerle çalışacak ve 220 voltu kontrol edecektir.

Yardımcı olabilir misiniz.

Son düzenleme:
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Rf alıcıların güç tüketimleri zaten oldukca küçük ve 220 voltu kontrol edecem diyorsunuz,yani alıcı tarafında enerji sorununuz yok gibi gözüküyor.yok RF alıcıyı pille calıstırmak istiyorum ve bu durumdada güç tüketimi düşük olsun istiyorum diyorsanız LORA yı incelemenizi tavsiye ederim.

merhaba benım bır sorum olacak RF alıcılarla ilgili . benzer bir sistem de ben yapmak istiyorum acaba bir öneriniz var mı rf alıcı-vericilerle ilgili ?

Yuvarlak içinde ki elemanlar nedir ve değerleri. Sağlam olup olmadığını kontrol nasıl yapılır

Ekli dosyalar

• IMG_20210213_100649.jpg
    IMG_20210213_100649.jpg
    390.9 KB · Görüntüleme: 20

Forum istatistikleri

Konular
128,160
Kullanıcılar
449,919
Son üye
Serdar.59

Yeni konular