Rezistans sıcaklığını dimmer ile sabitleyememe

Egondem

Üye
Merhabalar, plastik kesen ince tel sıcaklık değişimlerinde kestiğim plastiği bozuyor.
7500 w att Rtm rezistans kontrol cihazım var ve bunu da voltaj regülatörü ile besliyorum. Rtm cihazında dimmer devresi var ve çıkışı ölçtüğümde 2,342 volt ve sürekli oynar değer görüyorum, değer anlık çok oynadığında plastikte bozulmaları farkediyorum. Dimmer çıkış voltajını nasıl sabitlerim

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Voltaj regulatörü kullanmadan denedinizmi. Belki sebebi regulatördür.

Dimmer e giren voltaj oynuyorsa cikisida oynar
Bu konuda yapilabilecek bisey varmi bilmiyorum cihaz daha once boyle yapmiyorsa elektronikciye goturup baktirin derim

Son düzenleme:
siz dimmer devrenizi rezistans ısısnı kontrol eden bir sistemle bütünleştirmenizi gerekiyor rezistansın sabıt ısı verebilmesi için

Resistans guç kontrol devresi örneği ektedir. Bu tasarrımda 0 ile 100kw arası ısıtıcının gücü ayarlanabiliyor....

Ekli dosyalar

• resistans power regulator.PNG
    resistans power regulator.PNG
    52.3 KB · Görüntüleme: 45
0-100 kW'lık 3 fazlı rezistanslı ısıtıcının gücü, PLC çıkışından (20 mA ile) ile direk ayarlanıyor, sıcaklık kontrolü de bu şekliyle sağlanabilmiş oluyor, termostata bağlı bir sensör (PT100, vb.) bu rezistansın hassas sıcaklık kontrolü için çalışan devresinde ayrıca kullanılmıyor, dimmer şemasından da görüldüğü kadarıyla. Sıcaklık kontrolü için ekstra sensör (bulb) bağlantısı dimmer girişinden hiç kullanılmıyor sanırım. Bu doğru mudur? Kolay gelsin.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,965
Kullanıcılar
449,611
Son üye
ramazansanli@

Yeni konular

Geri