Rezistans kablosu seçimi için yardım

miendis

Üye
Merhabalar.
Genel olarak elektrik bilgim var. Isıtmalı bir motosiklet eldiveni yapmayı düşünüyorum. Güç kaynağı olarak motosiklet aküsünü kullanacağım. Akü 12v 8a. İlk olarak elektrikli battaniye kablosunu bir kar eldiveninin ara katmanlarından birine dolayarak kutup başlarını aya içine vermeyi, gidonun elciğine denk gelen yerlere de yüzük biçiminde elektrik vererek devreyi tamamlamayı düşündüm. Ancak bu elektrikli battaniye kabloları bir müddet sonra sertleşip kırılmaya başlıyor biliyorsunuz. Daha iyi bir fikriniz var mı? Ayrıca elciklere verdiğim elektrik çıplak ve ıslak elle motosiklet kullanmaya kalktığımda elimi yakar mı?

çinde 3 te 1 fiyatına bulunuyor sanırım şimdiden sipariş verirsen kışa hazır olur.

Herkese teşekkürler. Isıtmalı elcik denemişliğim var. Büyük ölçüde işe yarıyor yalnız zaten parmak uçların dışarıdan yediği için soğuğu uzun mesafede yine anlamını yitiriyor. Bir ısıtmalı eldiven yapmak bu kadar zor olmamalı. Kesilebilir ısıtmalı flex pedler var dedi biri (sallamadıysa). Araştırdım biraz ama bulamadım. Bilgisi olan var mı?

Herkese teşekkürler. Isıtmalı elcik denemişliğim var. Büyük ölçüde işe yarıyor yalnız zaten parmak uçların dışarıdan yediği için soğuğu uzun mesafede yine anlamını yitiriyor. Bir ısıtmalı eldiven yapmak bu kadar zor olmamalı. Kesilebilir ısıtmalı flex pedler var dedi biri (sallamadıysa). Araştırdım biraz ama bulamadım. Bilgisi olan var mı?
Instructables.com a göz atın

Karbon fiber (elyaf) bantlar hakkında ne düşünüyorsunuz? Tıpkı bir rezistans gibi kullanılabiliyormuş az önce öğrendim ben...

Çok fazla kaynak yok ama ısındığında ipek yumuşaklığında oluyormuş. Kırılganlaşmadığını ve parlamadığını (alev almadığını) da söylüyorlar. İki adet 18650 pille 50-60 santigrat dereceye kadar ısınabildiğini söyleyenler var ne kadar doğru şu an için bilmiyorum. Böyle bir şeyi 18650 ile denemek ne kadar doğru onu da bilmiyorum :D

Şu firmadan numune isteyip deneyeceğim bu hafta içi:
http://www.kompozit.net/?kategori-5-Karbon-Elyaf-Bant-Carbon-Tape.html

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
127,966
Kullanıcılar
449,612
Son üye
esperran

Yeni konular

Geri