Rezistans için güç kontrolü

Her sıvının kaynama noktasında ısı sabit kalır.
Herhalde ısı ile sıcaklığı karıştırdınız.
Bu tür işlemleri direk rezistans yerine buhar ile ısıttıklarını duymuştum.

Kolay gelsin

evet dil sürçmesi.Teşekkür ederim. Bütün ısı buharlaşmaya gittiği için sıcaklık sabit kalmalı.

Bunun ayarını yapmanız zor olur, yapılacak en mantıklı işlem bana sorarsanız kazandaki sıvı seviyesini sabit tutmaktır. En basit çözüm bu olur.

Saygılar...

bu yazdıgına göre senin sogutmayada ihtiyacın var gibi geliyor
dediğine ğöre sıvı takviyesi yok
takviye yok ise ısıyı zor kontrol edersin
karışımın etrafına bir cidar yapıp ısı yükseldiginde soğuk su sirkülasyonu yaparak
tabi otomasyonu kurarak deneye bilirsin görmeden ancak bukadar

ıstıcın 1000w ise iki ayrı 500er w lık rezistans kullanabilirsin başlangıçta her ikisi devrede olur kaynama noktasına yakın 500w lık rezistansın birisini devreden çıkarır kaynama noktasındada diğeride devreden çıkar böylece buharlaşmayı en aza indirmiş olursun slm

700 ve 400 lük iki rezistanslarım var. Kazan dibinde 1 litrenin altına düşünce inanılmaz hızlı ısı artışı oluyor sadece 400 lük rezistans devrede kalsa bile.

Kazanın altından kendi cazibesiyle başka bir genleşme bölümüne aktar(Hatta ön ısıtma sistemi yap). Burada buharlaştırıp ayrıştırma bölümüne aktarmanızı tavsiye ederim. Sistemde ki sıvı,ısı ve buhar oranları sürekli değiştiğinden stabil bir buharlaştırma işlemi yapamazsınız. Onun yerine istediğiniz kapasitede dozaj üniteli bir sistem sizin için daha verimli olacağını düşünüyorum..

kolay gelsin..

Forum istatistikleri

Konular
128,164
Kullanıcılar
449,927
Son üye
yusuf2023

Yeni konular

Geri