Rezistans bağlantı

vecivicivokke

"Elenktirink elaktirinik olurmu onsuz evlilink? "
Yönetici
Yönetici
Gezelerken resimdeki şekli gördüm. Sizce doğrumu?

Ekli dosyalar

• Screenshot_20220805_170932_com.google.android.youtube.jpg
    Screenshot_20220805_170932_com.google.android.youtube.jpg
    115 KB · Görüntüleme: 204
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Anlatılmak istenen, her bir rezistans üzerindeki gerilim ise doğru.
Bu durumda soldaki rezistanslar 220V ile sağdakilerin her biri ise 380V ile çalışmaktadır.

türkiyede yaşayan biri sağdakini amerikada yaşayan ise soldaki bağlantıyı yapmalı.

Diyelimki iki rezistansda esdeger ve gucu toplamda 9000W. Her iki gerilimdeki akim kac amper olur?

Yine diyelimki bu esder 9000W'lik rezistansi 380V'ta yildiz, 220V'ta ise ucgen bagladik. Rezistanslar kac amper ceker. (Bahsedilen gerilimler fazlar arasidir)

Diyelimki iki rezistansda esdeger ve gucu toplamda 9000W. Her iki gerilimdeki akim kac amper olur?

Yine diyelimki bu esder 9000W'lik rezistansi 380V'ta yildiz, 220V'ta ise ucgen bagladik. Rezistanslar kac amper ceker. (Bahsedilen gerilimler fazlar arasidir)
İki rezistans eşdeğer biri farklı bahsediyorsunuz herhalde . Bu durumda sistem yıldız dengesiz sistemler bağlantısına girer nötr olmadığı için. Bu durumda nötr noktası olması gereken yerden kayıp başka bir noktada sistem dengeye gelir. Iki fazın gerilimi yükselirken bir fazın gerilimi düşer. Üçgen dengesiz sistemler konusunda fazla malumatım yok . Sallamak ta istemiyorum . Değerler hesaplar ne olur . Uğraşmak lazım. Bu sıcakta hiç içimden gelmiyor valla .

Forum istatistikleri

Konular
128,108
Kullanıcılar
449,809
Son üye
yucelsenolgm

Yeni konular

Geri