Rezistans bağlantı noktalarındaki kopma sorunu

tersoll

Üye
abicim 8 rezisatans var 3000w lık 125A de fotek solit state benzer cihazım var bu cihazdan 10 luk kabloyla panoya gidiyorum ordan kelemslerle 6 ya bölüp 2.5 luk kabloyla taş klemense gdiyorum taş klemenstende rezistansın kendi kablosu olan 1.5 kablosuna bağlıyorum ve bu şekilde benim 6 grubum var sorun şu rezisatnsların ucundanki telinden en hassas yerinden bir müddet çalıştıktan sonra kopuyor ve ben bunu çözemedim şimdiden bunu çözenden allah razı olsun cvplarınız bekliyorum

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Sn.tersoll,rezistansa ait cr-ni telden bahsediyorsanız;bu telin besleme kablosuna irtibatından önce örneğin 10 cm. lik bir kısmını 4-5 kat yaparak klemense girebilirsiniz.Rezistans ısıtıcı kısımından sonraki bağlatı kısımında kesiti çok artırılarak bu bölümde ısı üretmesi engellenmelidir.Rezistansın ucundaki düz kısım yeterli gelmiyorsa cr-ni başka bir tel kullanarak kat yapıp kesiti artırmalısınız.Bu ek noktasında ısıya sebep olabilecek kesit inceliği,direnç oluşturabilecek temassızlık ve sıcaklığın etkisiyle oluşacak oksitlenme göz önünde bulundurulmalıdır.Teller klemensin içini dolduracak şekilde kalınlaştırılmalıdır.Gerekirse bu eklere yüksük kullanıp pens ile sıkmalıdır.Gelen besleme kablosuda silikon izoleli olursa hiç bir arıza çıkarmaz.

ınfrared rezistanslar ben yüzük kullanıyorum çözemedim vallah neden oluyo diye

teller zaten kararıyor hem rezistan teli klemense giden hemde besleme kablosu simsiyah oluyor ne yapmamı önerirsiniz syn:tknsyen

arkadaşım rezistansla taş klemens arasına izole taş bonçuk tak ısınmayı azalt kolay gelsin.

izole taş boncuk nedir nerden bulurum

medi bey bi ürün adı varmı

arkadaşım rezistanscılarda bulunur izole taş bonçuk eski davul fırınlarda bulunurdu nerde oturduğunuzu bilmiyorum ama şişhanede çok rahat bulursunuz çeşitli ebatları var internetten araştırabilirsin kolay gelsin.

Sn.arkadaşlar taş boncuğun hiç bir faydası olmaz.Isı taşboncuğun içindeki tel boyunca ilerleyerek ek noktasına ulaşır.Bağlantı kutusu içinde CR-Ni tel kesiti katlama yöntemi ile artırılarak ısı üretmesinin önüne geçilecek.Rezistansın ısı üreten bölümünden bağlantı bölümünün ısınmaması için izocam yalıtım ve bağlantı bölümünü soğutmaya yönelik tedbirler alınabilir.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,872
Kullanıcılar
449,466
Son üye
Only Black

Yeni konular

Geri