rezinstans bağlantısı hakkında resimli

nasah53

Üye
REZSTANS_BALANTISI.jpg

slm arkadaşlar yukarda görülen resimde boya fırınımız rezistans bağlantı şeması bulunmakta senelerdir böle çalışmakta yine bu forumda nötr çekilmesi gerektiği yönünde telkinler verilmişti bu gördüğünüz bağlantıda ne yapmam uygun olur.voltajlar farklı çıkıyo normalmidir bu?

Moderatör tarafında düzenlendi:
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
sayın nasah53 bu bağlantı yildiz bağlantı voltaj farklı çikması normal rezistansların sargıları farklı örnek... 40 mm karkas uzerıne R fazı 80 sipir S fazı 90 sipir T fazı 100 sipir olursa okuduğun voltajlar farklı olacaktır bu çalışmayı etkılemez yenıden rezistans sararsan kirom nikel tel veya kanthal tel kullanıyorsan çekeceğın güç artı voltajı hesaplayıp ona gore sargıları sarman lazım

Nötr Bağlamak ; Eşşeği sağlam kazığa bağlamak gibidir. !

Rezistans değerleri kaç ohm?
yani hepsi aynı güçtemi ?
Örneğin 4 'ü de 600 w Toplam 4 rezistans 2400 w gibi..

4 tane rezistans var ilk 2 si seri bağlı voltaj farkı oradan

arkadaşlar evet yıldız bir bağlantı r fazına giren rezistans seri bağlı ana şoyle olması gerekmezmi soldan saga numaralandırırsak 1,2,3,4 diye1.ile 2.rezistans üzerine düşen gerilimin toplamı 220 ye yakın bir değer olması gerekmez mi?(3. ve 4. rezistanslar sipirlerden yada kullanılan telin niteliğinden değişiyor diyelim)

yorumunuza katılıyorum olabılır firinlarda homojen isi yayılımı için rezistansları firinda eşit isi verecek şekılde montaj edılır bu tamamen firinin tasarımını yapan kişinin tecrubesıne kullanımına kalmış bişey boyle pişirme fırınlarında ben olsam rezistans ı 6 bobin olarak sarar firinin hertarafına doşerdım isi tabandan tavana hava akimi yaratacaği için taban rezistansini daha yuksek akim veya watt olarak yuksek seçerdım

arkadaşlar evet yıldız bir bağlantı r fazına giren rezistans seri bağlı ana şoyle olması gerekmezmi soldan saga numaralandırırsak 1,2,3,4 diye1.ile 2.rezistans üzerine düşen gerilimin toplamı 220 ye yakın bir değer olması gerekmez mi?(3. ve 4. rezistanslar sipirlerden yada kullanılan telin niteliğinden değişiyor diyelim)

T noktasına nötr bağlandığında voltajlar farklı mı çıkıy?

arkadaşlar rezinstans değerleri aynı bu bağlantı şekli doğrumu?

arkadaşım faz akımlarınıda yazarmısın.rezistanlar özdeş değilmiş gibi geldi.

Forum istatistikleri

Konular
127,954
Kullanıcılar
449,604
Son üye
baba pero

Yeni konular

Geri