REVİT MEP te Proje çizen var mı?

http://www.protabilgisayar.com.tr/one-cikanlar/autodesk-revit-mep-2014-egitimi
Burda telefon açıp konusabilirsiniz ... Ben özel eğitim almayı düşünüyorum. Ama bi kaç kişi olursa daha iyi olur ... Tek kişi özel 6bin tl dediler .. İstanbul'da

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
http://www.protabilgisayar.com.tr/one-cikanlar/autodesk-revit-mep-2014-egitimi
Burda telefon açıp konusabilirsiniz ... Ben özel eğitim almayı düşünüyorum. Ama bi kaç kişi olursa daha iyi olur ... Tek kişi özel 6bin tl dediler .. İstanbul'da

Elektrik Tesisatı Sistem Tasarımı
Elektrik Sistem Ayarları
Kuvvetli ve Zayıf Akım Sistem Tasarımı
Pano Dökümü ve Yük Dengeleme
Kontrol ve Dökümantasyon
Çakışma Kontrolü
Metraj Listesi Oluşturma
Kesit Alma
Ölçülendirme ve Etiketleme
Pafta Hazırlama
Malzeme Özellikleri
Render Alma

30 saatte bütün bu konuları iyi bir şekilde anlatabiliyorlarsa iyi.

EVET 30 SAATTE KONULARI İŞLİYOR . BENDE MEKANİK GRUP EGİTİMİ ALMAYI DÜŞÜNÜYORUM.. GÖRÜŞÜRSENİZ GEREKENİ SÖYLUYOR

Bu iki linkin incelenmesinde fayda vardir;

http://www.mimtek.com/revit/revitkursu.php

http://revit.kursufiyatlari.com/

Sunu belirtmek istiyorum, biraz kendinizden fedakarlik yapmaniz gerekiyor daha ileri duzeyde ogrenmek icin kendi basiniza zaman ayirip calismaniz gerekmektedir. Sadece kursa kayit olup, orada alacaginiz 30 saatlik ya da daha kisa/uzun dersler almak Reviti ogrendim anlamina gelmez.....

Değerli Forum Üyeleri ,

Türkçe kaynağı indirebilirsiniz , sormak istediğiniz veya edinmek istediğiniz bilgi olursa seve seve yardımcı olmağa çalışacağım ....

Ekli dosyalar

• Revit.pdf
    7.3 MB · Görüntüleme: 240
Ben kullanıyorum daha yeni giriş yaptım sayılır. Ama müthiş bir program. Aydınlatma hesaplarini yapabiliyor. Pano yükleme cetvelini oluşturuyor. Otomatik keşif çıkartıyor.

Tabi bunlar için türkiye gerilim standardı ve gerekli parametreleri oluşturmak gerek tabi en önemlisi Template oluşturmak gerek .

Bazı kıl noktaları yok değil. Adama kafayı yedirir. Ama bim sürecinde etkili bir çözüm.
Sıkıntı olan tarafı elektrik hesaplarında henüz ben tam bir bilene rastlamadım. Autodeskte exper elitler var. Hiç biri elektrik bilmiyor. Ya da para koparmak amaçlı eğitim dvd satıyorlar. Neyse bu iş en fazla 3 yıl daha sürer sonrasında herkes öğrenecek zaten. Ama şimdiki süreçte modelde gözüksün yeter olayı var. Ya da sadece kablo tavası çiziliyor.

Ben kullanıyorum daha yeni giriş yaptım sayılır. Ama müthiş bir program. Aydınlatma hesaplarini yapabiliyor. Pano yükleme cetvelini oluşturuyor. Otomatik keşif çıkartıyor.

Tabi bunlar için türkiye gerilim standardı ve gerekli parametreleri oluşturmak gerek tabi en önemlisi Template oluşturmak gerek .

Bazı kıl noktaları yok değil. Adama kafayı yedirir. Ama bim sürecinde etkili bir çözüm.
Sıkıntı olan tarafı elektrik hesaplarında henüz ben tam bir bilene rastlamadım. Autodeskte exper elitler var. Hiç biri elektrik bilmiyor. Ya da para koparmak amaçlı eğitim dvd satıyorlar. Neyse bu iş en fazla 3 yıl daha sürer sonrasında herkes öğrenecek zaten. Ama şimdiki süreçte modelde gözüksün yeter olayı var. Ya da sadece kablo tavası çiziliyor.
Armatür konumlandırması yapılıyor herhalde, Belli başlı markaların Işıklık dosyası ile beraber Revit 3D dosyaları var sanırım, doğru mu?

Bim object sitesinde hemen en her türlü ekipman var. Family dosyasında hazır gömülü olarak geliyor ies ve Ltd verileri. Ama hepsine güvenmemek gerekiyor bazıları hatalı. Hesap 0 lux gözüküyor. Belli başlı markadan çok dünya daki markaların ekipmanlarını kullanoyorsun.

Ama net bir aydınlatma hesabı olmuyor . Çünkü mimari lod ü 200. 350 ve yukarısı olması gerek duvar tavan döşeme yansımaları değerleri girilmesi gerek birde mekanik veriler girilmesi gerek.

Birde şunu duydum diluxten revite import oluyormuş. Ama philips te felan var.

Ama mimari olarak ileri seviyede değiliz. Mesela duvar çok önemli revitte. Önce duvar çıkıyorlar sonra sıva ekliyorlar vs ve saat yönünde çizim yapılıyor. Aksi halde.ic sıva dış sıva yer değiştiriyor. İşin sonu bu hatadan dolayı elektrik ekipmanlar host bulamıyor ve bim patlıyor.[emoji2]

Değerli Forum Üyeleri ,

Türkçe kaynağı indirebilirsiniz , sormak istediğiniz veya edinmek istediğiniz bilgi olursa seve seve yardımcı olmağa çalışacağım ....
Merhaba,

Eklediğiniz güzel kaynaklar için teşekkür ederim. fakat tam anlamıyla elektrik tasarımı içeren pdf bulamadım, sizde bu da var mıdır acaba?

İlk eklediğiniz pdf'te (mekanik ve) elektrikten sadece aydınlatma ve priz var, ikinci eklediğinizde sadece mimari var. Türkçe mimari gibi türkçe elektrik olsa mükemmel işime yarardı.

Ben Revit MEP'te elektrik proje çizimi öğrenmek istiyorum. Bu konuda kaynak veya eğitim veren kurum veya kişi biliyor musunuz? Teşekkürler.
merhabalar, rica etsem bana da yardımcı olabilirmisiniz.bilgi ve kaynak konusunda

Forum istatistikleri

Konular
128,163
Kullanıcılar
449,922
Son üye
11akif

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri