Resimlerdeki preamfi entegresi hangisidir ?

Aksam bir arastirayim cikis entegresini. Pcb de cok smd parca var eger modifiye edecekseniz cok ince iscilik ister.

Aksam bir arastirayim cikis entegresini. Pcb de cok smd parca var eger modifiye edecekseniz cok ince iscilik ister.
valla teyp bozulsada buraya kadar geldim artık deneyeceğim, yardımların için sağol önerilerini bekliyorum kendimde bakacağım bir yandan

11-12-14-15 nolu pinler ses sinyal girisleri olarak gorunuyor.

Sizde inceleyiniz. Nasil yapilacagi hakkinda konusuruz.

TDA7561-circuits.jpg

11-12-14-15 nolu pinler ses sinyal girisleri olarak gorunuyor.

Sizde inceleyiniz. Nasil yapilacagi hakkinda konusuruz.

TDA7561-circuits.jpg

bazı forumlarda bağlantıyı giriş değilde çıkışlara yapmışlar girişleremi yapayım? bunlar anladığım konular değil ama ben sisteme cep telefonunun kulaklık çıkışından analog ses sinyali vermiş oluyorum onun için sordum ve birde şase için 13'e mi bağlantı yapacağız?

Ekli dosyalar

• Screenshot_2016-09-23-20-11-11.jpg
    Screenshot_2016-09-23-20-11-11.jpg
    151.9 KB · Görüntüleme: 18
bahsettiğim forumlardan kastım aynı entegre için değilde benzer uygulamalar için, şöyle bir yorum var mesela

Ekli dosyalar

• SmartSelectImage_2016-09-23-20-20-24.png
    SmartSelectImage_2016-09-23-20-20-24.png
    1.2 MB · Görüntüleme: 17

Ekli dosyalar

• SmartSelectImage_2016-09-23-20-43-50.png
    SmartSelectImage_2016-09-23-20-43-50.png
    2 MB · Görüntüleme: 24
  • 2016-09-24 17.49.13.jpg
    2016-09-24 17.49.13.jpg
    237.2 KB · Görüntüleme: 18
Türkçe sitedeki arkadaşın ne demek istediğini anlama
dım. Yönlendirdiği şekilde herhangi bir telefon mp3 çalarınızı bağladığınızda 6 nolu uçtan VCC yani 12 volt akü gerilimi taktığınız cihaza ulaşacak belkide yanacak. O öneriyi dikkate almamanızı öneririm. Yapıp yapmamak size kalmış.

ikinci resimde ve yorumunuzda,

11 VE 15 nolu pinler ön sol ve sağ girişlerdir. Resimde 13 olarak yazılmış onu dikkate almıyorum. 13 gnd ucudur. Mantıken cep telefonu bağlayacak iseniz toplamda 4 kablonuz var. ikisi sağ kanal ikisi sol kanala ait. Bunlardan gnd olanları tesbit edip birleştireceksiniz. Bu birleştirdiğiniz iki kablo 13 nolu pine girecek. Geriye iki kablo kalıyor sol ve sağ kanal sinyal kabloları. Bu iki kabloyuda uygun şekilde 11 ve 15 nolu pinlere bağlantı sağlayacaksınız.

Şimdi işin karışık noktası şudur. ( iki durum ile karşılaşacaksınız )

1- siz ses kaynağınızla teybinizin ses anfi katına giriş yapacaksınız ancak teybinizde radyo modunda ise radyonun sesinide aktaracak. Bu iki ses burda karışacak. Sizin diğer ses kaynağı yani radyoyu susturmanız lazım. Yani buraya bir seçici anahtar koymanız dilediğiniz zaman radyo dilediğiniz zaman aux harici girişi seçebilmelisiniz. Bunu bir anahtar ile yapabilirsiniz.

2- Birinci maddedeki sorunu hallettiniz diyelim harici ses kaynağınızın giriş genliği yüksek gelirse seste bozulma olacaktır. Harici ses kaynağınızın sesini biraz kısmak yada araya direnç koymanız gerekebilir. Anfinin ses giriş maksimum voltajı ne olduğunu bilmiyorum ama telefonun çıkışı yüksek gelebilir. Bunu ilk ses aldığınızda anlarsınız gerekirse dirençle sesi düşürebilirsiniz.

Türkçe sitedeki arkadaşın ne demek istediğini anlama
dım. Yönlendirdiği şekilde herhangi bir telefon mp3 çalarınızı bağladığınızda 6 nolu uçtan VCC yani 12 volt akü gerilimi taktığınız cihaza ulaşacak belkide yanacak. O öneriyi dikkate almamanızı öneririm. Yapıp yapmamak size kalmış.

ikinci resimde ve yorumunuzda,

11 VE 15 nolu pinler ön sol ve sağ girişlerdir. Resimde 13 olarak yazılmış onu dikkate almıyorum. 13 GND ucudur. Mantıken cep telefonu bağlayacak iseniz toplamda 4 kablonuz var. ikisi sağ kanal ikisi sol kanala ait. Bunlardan gnd olanları tesbit edip birleştireceksiniz. Bu birleştirdiğiniz iki kablo 13 nolu pine girecek. Geriye iki kablo kalıyor sol ve sağ kanal sinyal kabloları. Bu iki kabloyuda uygun şekilde 11 ve 15 nolu pinlere bağlantı sağlayacaksınız.

Şimdi işin karışık noktası şudur. ( iki durum ile karşılaşacaksınız )

1- siz ses kaynağınızla teybinizin ses anfi katına giriş yapacaksınız ancak teybinizde radyo modunda ise radyonun sesinide aktaracak. Bu iki ses burda karışacak. Sizin diğer ses kaynağı yani radyoyu susturmanız lazım. Yani buraya bir seçici anahtar koymanız dilediğiniz zaman radyo dilediğiniz zaman aux harici girişi seçebilmelisiniz. Bunu bir anahtar ile yapabilirsiniz.

2- Birinci maddedeki sorunu hallettiniz diyelim harici ses kaynağınızın giriş genliği yüksek gelirse seste bozulma olacaktır. Harici ses kaynağınızın sesini biraz kısmak yada araya direnç koymanız gerekebilir. Anfinin ses giriş maksimum voltajı ne olduğunu bilmiyorum ama telefonun çıkışı yüksek gelebilir. Bunu ilk ses aldığınızda anlarsınız gerekirse dirençle sesi düşürebilirsiniz.

ikinci resimde direçlerin ucuna işaretlediğim yere lehim yapacağım, kullanacağım alttaki gibi bir kablo uçlarını işaretlediğim yerlere lehimleyeyim diyorum sağ, sol ve şase şeklinde, anahtar konusu aklıma gelmemişti, bu işi karıştırdı daha doğrusu beni zorlayacak bu iş, nasıl birşey yapılması lazım, bahsettiğiniz anahtar nasıl birşey?

kablo bu

Ekli dosyalar

• 20160923_213659.jpg
    20160923_213659.jpg
    156.5 KB · Görüntüleme: 13
Şunu deneyebiliriniz. Teyp cd moduna alın ama icerisinde cd olmasın o zaman ses gelmez ancak anfi kısmı sukunettemi kalır yoksa açıkmı onu bilemedim. Denemek lazım.

Elinizdeki kablo uygun ancak hangi uç şase yani GND bulabilecekmisiniz elinizde multimetre var mı?

Forum istatistikleri

Konular
128,169
Kullanıcılar
449,933
Son üye
selcukbatman54

Yeni konular

Geri