Resimdeki deki devrenin eksiklerini,yanlışlarını söylermisiniz?

musti463

Üye
Merhaba arkadaşlar,yaz tatilini boş geçirmemek için bitirme ödevim hakkında çalışma yapıyorum,devre kısmını bitirdim ve devreyi resim şeklinde sizinle paylaşıyorum,devrede eksik veya fazla gördüğünüz yerleri belirtirseniz çok memnun olurum

25t7wr5.jpg

2iid7c5.jpg

2uqyo9w.jpg

2i1jdp3.jpg

t6q8g0.jpg

Olmamış baştan yap demek benim harcım değil! benim gördüğüm yanlışlar/eksikler:
* Pic reset devresi,
* Röle devren pic besleme ile aynı bunun yerine bence lm7812 yeterli,
* Şase/gnd işareti bağlantısı -24v çizilmiş dolayısıyla bütün elekt. elemanların gnd bağlantısı -24 gidecek ve direnç gibi değerler bu durumda yetersiz/yanlış olur.
Besleme girişini de çiz ekle (.... besleme çıkışı)
Analog izolasyondaki optiğin anlamını anlamadım.
Kaynaklar:Pic Microcontroller P16F84 Tutorial: Reset and Oscillator - Rickey's World of Microcontrollers & Microprocessors
https://i.kontrolkalemi.com/2/PIC_Mid_C_5.pdf
En basitinden temel elektronik başlangıç bölüm 2 | Elektronik Devreler Projeler 320 Volt

Olmamış baştan yap demek benim harcım değil! benim gördüğüm yanlışlar/eksikler:
* Pic reset devresi,
* Röle devren pic besleme ile aynı bunun yerine bence lm7812 yeterli,
* Şase/gnd işareti bağlantısı -24v çizilmiş dolayısıyla bütün elekt. elemanların gnd bağlantısı -24 gidecek ve direnç gibi değerler bu durumda yetersiz/yanlış olur.
Besleme girişini de çiz ekle (.... besleme çıkışı)
Analog izolasyondaki optiğin anlamını anlamadım.
Kaynaklar:Pic Microcontroller P16F84 Tutorial: Reset and Oscillator - Rickey's World of Microcontrollers & Microprocessors
https://i.kontrolkalemi.com/2/PIC_Mid_C_5.pdf
En basitinden temel elektronik başlangıç bölüm 2 | Elektronik Devreler Projeler 320 Volt

Reset devresi Microchip sitesinden alıntı

ildgdy.jpg

Röle devresi ile pic beslemesi ayrı röle besleme devresi 13 volt pic besleme devresi 12volt

-24V 'u yanlış yazmışım 24V luk bir akünün 24V ve GND si olmalı

Sensörüde optokuplör ile devremden izole ettim

Ben reset devrendeki sw9 kast etmiştim, röle devren illa 13 olsun diyorsun okey tamam da böyle komplike bir şey şart mı, -24 şayet Gnd ise bu durumda u3-4 ve 17 gnd pinleri de gnd ye irtibatlanmalı. Resonatörün değeri yok, fark eder mi bilmiyom.
Besleme çıkışının silmişsin!;) bence o kalsın yanına beseleme girişi de ekle kolay gelsin.

Forum istatistikleri

Konular
128,128
Kullanıcılar
449,845
Son üye
burak_duyar

Yeni konular

Geri