Reno clio

Kesal019

Üye
Arkadaşlar konuyu yanlış yeremi açtım bilmiyorum size bir sorum olacak.. Bende reno clio var 2006 model araç yolda giderken 10_15sn kadar kızdırma işareti ve hararet lambası ara sıra yaniyor neden yapar fikri olan varmi? Hararet seviyesi ortanın bir cizgi üzeri
images%20(4).jpg
0e562fa437c6772731a60a8f3f30cbd1.jpg

Araç garantili mi değil mi, servise veya bilgisayarlı hata bakan özel servise başvurmanı tavsiye ederim.

Tşk ederim devam ederse sanyii yolu göründü

Merhaba. İlk baştan şunu belirteyim; bunu mutlaka bir arıza belirtisi olarak da algılamayın. Çok yakın tarihlerde aracın motor kısmında periyodik Bakım/temizlik işlemleri sırasında elektrikli geçme fişleri oynatıp gevşetmiş de olabilirsiniz. Reno symbol (2013) aracımın ilk yıllarında benim de başıma gelen ve servis yolunu ciddi olarak da düşünmeye başlamışken, geçme kablo fiş bağlantılarını kurcalamamla bu arıza uyarısı kendiliğinden kalkmıştı. Umarım sizinki de buna benzer geçici olan bir durumdur.

Tüm geçme fişleri sıkılayıp kontrolden sonra arızanın devamı halinde göstergedeki bu uyarılar yine devam ediyorsa mutlaka yetkili bir Renault servisine başvurun. Çünkü ayni durum gerçek bir arızanın uyarısı şeklinde de olabilir. Ama öncelikle geçme kabloların (ECU kabloları da dahil) mutlaka sıkılık/gevşeklik yönüyle kablo kontrollerini manuel olarak kendinizce yapmalısınız. Kolay gelsin..

Merhaba. İlk baştan şunu belirteyim; bunu mutlaka bir arıza belirtisi olarak da algılamayın. Çok yakın tarihlerde aracın motor kısmında periyodik bakım/temizlik işlemleri sırasında elektrikli geçme fişleri oynatıp gevşetmiş de olabilirsiniz. Reno symbol (2013) aracımın ilk yıllarında benim de başıma gelen ve servis yolunu ciddi olarak da düşünmeye başlamışken, geçme kablo fiş bağlantılarını kurcalamamla bu arıza uyarısı kendiliğinden kalkmıştı. Umarım sizinki de buna benzer geçici olan bir durumdur.

Tüm geçme fişleri sıkılayıp kontrolden sonra arızanın devamı halinde göstergedeki bu uyarılar yine devam ediyorsa mutlaka yetkili bir Renault servisine başvurun. Çünkü ayni durum gerçek bir arızanın uyarısı şeklinde de olabilir. Ama öncelikle geçme kabloların (ECU kabloları da dahil) mutlaka sıkılık/gevşeklik yönüyle kablo kontrollerini manuel olarak kendinizce yapmalısınız. Kolay gelsin..
insan tedirgin oluyor acaba conta falanmi yaktı diye ama

Conta yaktı ise,, emin ol lamba filan yakmasada burnunun direği yanar,, anlarsın..
içime su serptin hocam yukardaki ustanin dediği gibi kablolardanda olabilir belki bakmak lazim

Forum istatistikleri

Konular
128,162
Kullanıcılar
449,922
Son üye
11akif

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri