Renk Algılamasını Yapan Deney Seti

syma.blt

Üye
merhaba arkadaşlar..ben otomasyon bölümünde okuyorum bitirme projem war...proje buldum ama nsıl nerden başlayacagımı hiç blmiyorumm...renk ayrımı yapan küçük kendi çapımda bi deney setii yapacagımm... ama nasıl olcak bilmiyorumm yardımcıı olursanız sewinirm...

Kardeşim bende otomasyon bölümü 12. sınıf öğrencisiyim bizimde bir projemiz var okulda yaptığımız projede parçaları renk ve boyutlarına göre ayırıyoruz renk e göre ayırmayı basit bir ldrli devre ile yapıla biliyormuş galiba tam olarak emin değilim bilen biri bizi aydınlatırsa iyi olur :D

yorum yok :)

tşk ederim werdiğin bilgi için aynı zamanda da lafı sölemişsinn sadce işe nerden nasıl başlayacagımı bilemedegimden yazdım acemiyim zamanla ögrenecegim...sagol yinede.

İnternetten colormax-1000 diye ararsanız renk sensörüne ulaşabilirsiniz.

Net olarak ismini hatırlamıyorum ama Bulgaristan'daki bir profesör bu tarz bir sistem geliştirmişti. Hatta Türkiye'de konferansına katılmıştım. Bitki tohumlarındaki renk değişikliğine göre hastalık tespiti yapan bir cihaz geliştirmişler. İlgili anahtar kelimeleriyle hocanın çalışmasını bulabilirsin. Belki yardımcı olur..

Forum istatistikleri

Konular
127,969
Kullanıcılar
449,614
Son üye
Canipk

Yeni konular

Geri