Renı Clio araba ayak altı led aydınlatma

SadecExE

Üye
Merhabalar, renk Clio 2000 model bir arabaya sahibim, bu aracın ayak altı ledi var ama aktif halde değil, nasıl aktif etmem konusunda fikir sahibi değilim, normalde anladığım kadarıyla sigortaya bağlıymış, tekrardan oraya bağlamayı yada teyibe bağlamayı düşünüyorum yardımcı olur musunuz?

Ekli dosyalar

• IMG_20230128_181521.jpg
    IMG_20230128_181521.jpg
    332.6 KB · Görüntüleme: 8
  • IMG_20230128_181413.jpg
    IMG_20230128_181413.jpg
    180.3 KB · Görüntüleme: 8
  • IMG_20230128_181456.jpg
    IMG_20230128_181456.jpg
    343.2 KB · Görüntüleme: 8
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Orjinal ayak altı aydınlatma ise obd2 aracılığıyla ilgili konfor modülü üzerinden aktif edilebilir. Harici olarak montaj edilmişse tesisati kontrol etmek gerekir. Eğer bir voltaj sınırlayıcı ya da regülatörü yoksa led ampuller motor çalışma sırasında 14.6 volt'larda yanmış olabilir.

Orjinal ayak altı aydınlatma ise obd2 aracılığıyla ilgili konfor modülü üzerinden aktif edilebilir. Harici olarak montaj edilmişse tesisati kontrol etmek gerekir. Eğer bir voltaj sınırlayıcı ya da regülatörü yoksa led ampuller motor çalışma sırasında 14.6 volt'larda yanmış olabilir.
Harici olarak eklenmiş, herhangi ledlerde sorun yok test ettiğim zaman yanıyor ama araca nasıl bağlamam lazım bilmiyorum, bu konuda yardım lazım gibi.

Bildiğim kadar iç ışıklara bağlayabilirsiniz.
Sürekli yansın istiyorsanız aksesuar bağlantısına ya da doğrudan canlı bir sigortaya da bağlanabilir. O zaman sürekli yanar. Araya bir aç kapa düğmesi koymak gerekli. Bu şekilde çok kullanışlı olmayacaktır. Unutma durumunda aküyü bitirir.

Bildiğim kadar iç ışıklara bağlayabilirsiniz.
Sürekli yansın istiyorsanız aksesuar bağlantısına ya da doğrudan canlı bir sigortaya da bağlanabilir. O zaman sürekli yanar. Araya bir aç kapa düğmesi koymak gerekli. Bu şekilde çok kullanışlı olmayacaktır. Unutma durumunda aküyü bitirir.
Anladım, yarın bu olayı deneyeceğim, teşekkürler.

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,596
Son üye
anilhikmet

Yeni konular

Geri