REM VE HARDDİSK SORUNLARI

Arkadaşlar benim bilgisayarımda 4 gb ram var
fakat sistemde 2.75 gb ram olarak görünüyor
neyden kaynaklanıyor
birde 500 gb harddiskim var ikiye böldüm fakat yarısını göremiyorum bununda neyden kaynaklandığını bulamadım
yardımcı olacak arkadaşlara teşekkür ederim

Bilgisayarınızın anakartı ne kadarlık RAM'i destekliyor? Eğer RAM takviyesi yaptı iseniz, RAM'lerin slotlara oturduğundan veya sağlam olduklarından emin olun.

Harddiski nasıl böldünüz? 3.parti programlarla mı yoksa, formattan sonra mı böldünüz?
Disk management (Disk yönetimine gidip), unpartitioned olan disk bölümünü formatlayarak uygun olan FAT32 veya NTFS dosya sistemine formatlayın...

Bilgisayarımı yeni topladım 2*2 kıngston ram takılı
anakartım gıgabyte ma785gmt-ud2h
harddiskimi sistemi yeni kurarken ikiye böldüm

Gigabyte ma785gmt-ud2h bu anakartın özelliklerine bir bakın, ne kadar RAM desteklediği konusunda. Destekliyorsa, RAM leri çıkarıp yuvalarına tekrar oturtun. Yerlerine oturduğundan emin olun.

Disk management e gidip, unpartitioned şeklinde görülen, disk bölümü oluşturma sırasında, formatlamadığınız kısmı uygun dosya sistemi ile formatlayın.

Bilgisayarı aldığım firma windows 7 (64 bit) yüklendiğinde
remleri tam olarak görürsün gibi birşeyler söylemişti yanlış hatırlamıyorsam işletim sistemiyle alakalı birşey olabilirmi

Evet işletim sistemleri ile ilgili, o donanımı, en son çıkan sistemler tanıyabilir, performansını alırsın sadece, eksik gözükür...

xp 32bit yüklediyseniz işletim sisitemleri 4gb ram görmez ancak vista ve win7 görür

yada ramların frekansı uymuyordur bahsettiğiniz anakart DDR3 1800 (overclock)/1666/1333/1066 MHz ram destekiyor

ama 4gb ramı 2,75 değil 3 görmesi gerekir ayrıntılı araştırmak lazım

taktigin rem uyumlu olmaya bilir.ayrica hardiski gosteremeyisiendtereasan tek section olarak c mi var yani.

bilgisayarıma sağtus yapın
yönet/disk yönetimi sağda karelerde partionları göreceksın c d veya e gibi taralı bölümler vardır!şimdi senin böldüğün kısmı burda görmen lasım.o bölümün üstüne gel sağ tus yapıp biçimlendir yap biçimlendikten sonra diğer kısmıd göreceksın kolay gelsın
rem e gelincede bende cok sıkıntı cektım remlerden benım pc de de aynı sıkıntı vardı ekran kartından cıktı sorun bozuk oldugu için ekrana gidiyormus rem ın bır kısmı

xp 32bit yüklediyseniz işletim sisitemleri 4gb ram görmez ancak vista ve win7 görür

yada ramların frekansı uymuyordur bahsettiğiniz anakart DDR3 1800 (overclock)/1666/1333/1066 MHz ram destekiyor

ama 4gb ramı 2,75 değil 3 görmesi gerekir ayrıntılı araştırmak lazım
otomasyon

32 Bit işletim sistemleri 4GB Ram adreslemesi yapamıyorlar. Buna Win7 de dahil.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,158
Kullanıcılar
449,904
Son üye
teknikbilimlers31

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri