Rekortmen kablo nedir ?

Recabettin

Üye
Bazı paylaşımlarda "rekortmen kablo" tanımını gördüm, yakın zamanda bir meslektaşım da duymuş sordu cevap bulamadım. Bu konuda bilgisi olan yada kaynak gösterebilecek arkadaşlar olursa sevinirim. Teşekkürler.

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Rekordmen değil Rakordman olmalı.
düzeltmeniz için teşekkürler hocam. çoğu kişi söylediği gibi yazıyordur büyük ihtimalle. Bende şimdi iç tesisat yönetmeliğine baktım. madde 3:

a.5 - Tüketici Tesisi :
Yapı bağlantı kutusunda sonraki yada bunun gerekli olmadığı yerlerde tüketim araçlarında önceki son dağıtım
tablosunu çıkış uçlarından sonraki elektrik işletme araçlarının tümüdür. (Şekil -1)
a.6 - ( Değişik ifade: RG 30/11/1995- 22479) Yapı Bağlantı Hattı (Besleme Hattı, İrtibat Hattı, Rakordman Hattı):
Dağıtım şebekesi ile yapı giriş hattı arasındaki bağlantı hattıdır.
a.7 - Yapı Giriş Hatları:
Hava hatlarında, yapıya bağlı bir konsol yada dam direğine konan hava hattı izolatörler ile yapı bağlantı kutusu
arasına çekilen hatlardır.
Yeraltı kablo şebekelerinde, bağlantı hattının yapıya girdiği nokta ile bağlantı kutusu arasındaki bağlantı
kablosudur.
a.8 Ana Kolon hattı :
İşletmeye ait besleme noktasından (ana buat) tüketicinin ilk dağıtım noktasına (ana tablo, sayaç) kadar olan
besleme hattıdır.
a.9 - Kolon Hattı
Tüketiciye ait ilk dağıtım noktası ile öteki dağıtım noktaları arasındaki yada tablolar arasındaki hatlardır.
a. 10 - Linye Hattı
Dağıtım Kablosundan son aydınlatma aygıtı (armatürü) yada prizin bağlandığı kutuya (buat) kadar olan hatlardır.
a. ll- Sorti Hattı:
Linye hattı ile aydınlatma aygıtı yada priz arasındaki bağlantı hattıdır.
a. 12 - ( Değişik ifade: RG 30/11/1995- 22479) Yapı Bağlantı kutusu (Ana Buat veya Kofre):
Yapıların elektrik tesisini şebekeye bağlayan, sigortaların tesis edilmesini ve aynı zamanda genel elektrik
şebekesinde tüketim tesisine elektrik enerjisi verilmesini sağlayan bir düzendir.

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri