Regal 1007 c başlat ve bitti ışığı yanıp sönmesi

slhtnn55

Üye
Makine çamaşırları 90 derecede gayet iyi yıkıyor sorunsuz fakat 90 derece altı bir program çalıştırınca belirli süre yıkıyor sonra başlat ve bitti ışığı sürekli yanıp sönüyor bu olduğunda makinenin su sıcaklığı aşırı kaynar oluyor yani ben 60 derecede ayarladiysam makine o an 90 derece filan oluyor sorun neyden kaynaklı olabilir.

Ntc sensörü arızalı.(90 derecede de sorunsuz yıkamaz.Bir şey ya arızalıdır ya da değildir)

Ntc sensörü arızalı.(90 derecede de sorunsuz yıkamaz.Bir şey ya arızalıdır ya da değildir)
Ntc sensörünü ölçtüm biraz önce değerler ısındıkça düşüyor soğudukça yükseliyor ntc sensörü arızalı değil sanırım pamuklu 90 derecede yıkıyor hiç bir hata vermeden

O zaman kart arızalı.Rezistansı süren devre elemanı bozuktur.

Anlamadım valla makine şimdi de program seçiminden sonra suyu alıyor bı sol bı sağ tur yapıp anında sıkmaya geçiyor usta geldi anakarti götürdü getirdi taktı sonra dedi motor triger mi sarmış ne öyle bişey dedi motora bakmadan makineyi hangi programa alsam aynı yapıyor.

Regallerde motor sorunu çok olur.Saç kurutma makinesi ile motor kurutup çalıştıran duydum.

Dün akşam yine makineyle biraz uğraştım daha önce söylediğim gibi suyu alıp bi sol bı sağ tur yapıp anında sıkmaya geçiyordu tam sıkmaya geçtiği an makinenin fişini çıkartıp hemen geri taktım sorun çözüldü şuan makine normal bi şekilde çalışıyor bu nasıl oldu sizce bilgisi olan varmı ve makine önceden ntc hatası verdiğimde duruyordu şuan başlat beklet ışığı yanıp sönüyor ama makine durmuyor ve soğuk suda yıkıyor rezitansi söktüm sol tarafından patlamış yeni rezitans ve ntc taktım yine soğuk yıkıyor röle sağlam görünüyor ölçüm normal bu sorularıma cevap verebilecek biri varmıdir.

Rezistans sağlam ısıtma yoksa öncelikle kablo ve soket teması kontrolü yapmalısın.Sonrasında kart üzerinde ısıtıcı rölesine bağlı triyak,diyot,kondansatör,direnç vs kontrolü yapılmalı(Ölçerek)

1 saat önce tekrar söküp bakayım dedim rezitans kablolarının yerini değiştirdim çalışıyor suyu ısıtıyor ama yine arıza moduna geçiyor kaynatıyor suyu 60 derecede çalıştırdiysam yine 90 dereceyi buluyor makine tekrar kart üzerindeki röle diyota filan bi bakayım işlemciden kaynaklı olabilir mi bu

Set değerinin dışındaki ısınma ya elektronik kart ya da ntc arızasıdır.

Forum istatistikleri

Konular
127,871
Kullanıcılar
449,461
Son üye
evenzhou

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri