Regülatör yüksek voltaj sorunu

abbigss

Üye
Selamlar,

5-6 yıl önce bölgedeki düşük voltaj sorunu nedeniyle eve bir regülatör bağlatmıştım düne kadar sorunsuz çalışıyordu, dün evdeki ışıkların aşırı parlaklığı dikkatimi çekince regülatöre baktım, lcd ekranında 250 volt gösteriyordu. şalteri Şebeke moduna geçirdim önlem için. bugün yine regülatöre çevirince yine 250 volta yükseltiyor.

bu neden olabilir acaba?

Görüşlerini paylaşanlara şimdiden teşekkür ederim.

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
regulatörservo ise onun sürücüsü arızalanmıştır onlarda doç kamyonun cam sileceği motoru var reostayı o sürüyor. ya fark alamıyordur maximuma gidiyordur ya kayışı çıkmıştır yada pot ayarlamak gerekir

kolay gelsin

Bu sorun jeneratrlerde genelde AVR dediğimiz karttan kaynaklanıyor ama sizin regülatrde varmı bilemiyorum.

Ben de dün 3.5 kva servo regülatör aldım (bazı cihazlar için) eve gelen voltaj 240v diye.. Bu cihaz voltajı 220v civarına düşürmüyor? Normâlde sadece yükseltme işlni mi yapar, yoksa farklı bir sorunu mu var? (Servo devresi sağlam gibi görünüyor; ufo bağlayınca varyakta hareket gözlemledim)

Ben de dün 3.5 kva servo regülatör aldım (bazı cihazlar için) eve gelen voltaj 240v diye.. Bu cihaz voltajı 220v civarına düşürmüyor? Normâlde sadece yükseltme işlni mi yapar, yoksa farklı bir sorunu mu var? (Servo devresi sağlam gibi görünüyor; ufo bağlayınca varyakta hareket gözlemledim)
Düşürür. Bizim evde 15kva var. Mahalle elektriği olduğu için gece çok düşüyor diye trafo çıkışı 240v ayarlı. Gece de 180 hatta 170 bile oluyor. Çıkış 220v sabit.

Regüle etmek demek ayarlamak, düzenlemek demektir. Gerilim alçakta yüksekte olsa çıkışı stabil tutar.

Forum istatistikleri

Konular
128,163
Kullanıcılar
449,922
Son üye
11akif

Yeni konular

Geri