Reer sensör devreden çıkarma

Herkese iyi günler dilerim;

Çalıştığım firmada bulunan Reer marka EOS2 3B A model sensörü devreden çıkarmak istiyoruz. Sensör PNP ve PLC modülünün input kartına bilgi sağlıyor. Fakat PLC programına giriş sağlayamıyoruz. Bu sensörü kısa devre veya başka bir şekilde bağlantılarını değiştirerek nasıl devreden alabiliriz.
5 bağlantı kablomuz;

1-) +24V 2-)OSSD(digital output) 3-) 0V DC 4-) 2-)OSSD(digital output) 5-) PE

Ek olarak sensörün datasheetinde araştırma yaparken koruma olarak IP 65 - IP 67 olduğunu gördüm. Bu durum neye göre IP65 veya IP67 olarak değişebiliyor. (bazı parçalar IP 65 bazı parçalar IP67 mi diye düşündüm ama emin olamadım.)

Sensör Datasheet: http://staging.reersafety.com/dynamic_pdf/output_pdf.php?lang=en&cod=1318&category=3

Degree of protection= koruma derecesi, sensörün IP65 ve IP67 ye uygun demek istemişler. plc anlamadığım için yardımcı olamayacağım
Cevabınız için teşekkür ederim. 65 ve 67 korumada 67 zaten 65 ten üst seviyede, ve internetten baktığımda
67 için ;
  1. Su içine 30 dakikadan kısa süreli daldırmalara karşı koruma: Su içine düşmeye ya da çok kısa süreli oluşan su baskınlarına karşı koruma. Belirtilen basınç ve sıcaklıktaki su içinde en fazla 30 dakika koruma sağlar.
    65 için;
  2. Su fışkırtmasına karşı koruma: Küçük bir hortum içerisinden gelen tazyikli sulara karşı koruma. Herhangi bir yönden gelecek düşük tazyikli su cihaza zarar vermez

olduğunu belirtiyor. O halde neden sadece ıp 67 yazılmamıştır.

adam benim malım kaliteli demek istiyor, her iki koruma konumunda kullanabilirsiniz diyor

Işık bariyeri emniyet rolesine bağlı mi?
Direk PLC ye bağlı diye biliyorum. Röle olmaması durumunda sensör uçlarından master ve slaveyi etkisiz hale getirebilir miyim? Bunu istememin amacı fabrikanın bu bölümünü yurt dışından bir firmaya bağlandık ve onlar uzaktan erişim sağlıyolar ve buda ekstra maliyet demek oluyor

Bu tur ışık bariyer iptalinin iş güvenliğini zafiyete uğratacağını hatırlatmak isterim. Buna rağmen iptal etmek istiyorsanız ve devrede emniyet rolesi kullanılmıyorsa OSSD1-OSSD2 plc girişlerine 24V verip denemenizi tavsiye ederim.

Bu tur ışık bariyer iptalinin iş güvenliğini zafiyete uğratacağını hatırlatmak isterim. Buna rağmen iptal etmek istiyorsanız ve devrede emniyet rolesi kullanılmıyorsa OSSD1-OSSD2 plc girişlerine 24V verip denemenizi tavsiye ederim.
Öncelikle uyarınız için teşekkür ederim. Bölge fazla tehlikeli değil, arkadaşlar daha tehlikeli olan bölgedeki bariyeri iptal etmişler zamanında. Bu bariyeri de iptal etmek istiyorlar ve bu bariyerden yanlışlıkla geçmeler olduğunda tahmin edeceğiniz gibi sistem duruyor ve şalter atıyor. Tekrar teşekkkür ederim uyarınız için kolay gelsin

Öncelikle uyarınız için teşekkür ederim. Bölge fazla tehlikeli değil, arkadaşlar daha tehlikeli olan bölgedeki bariyeri iptal etmişler zamanında. Bu bariyeri de iptal etmek istiyorlar ve bu bariyerden yanlışlıkla geçmeler olduğunda tahmin edeceğiniz gibi sistem duruyor ve şalter atıyor. Tekrar teşekkkür ederim uyarınız için kolay gelsin

İptal edilen emniyet devreleriyle yıllarca problemsiz çalışılmasına aldanmayın Allah korusun ölüm ya da yaralanma meydana geldiğinde iş değişiyor. Bahsettiğiniz istenmeyen duruşlar için emniyet devresini iptal etmeden çözüm üretmenizi tavsiye ederim. Kolay gelsin.

İptal edilen emniyet devreleriyle yıllarca problemsiz çalışılmasına aldanmayın Allah korusun ölüm ya da yaralanma meydana geldiğinde iş değişiyor. Bahsettiğiniz istenmeyen duruşlar için emniyet devresini iptal etmeden çözüm üretmenizi tavsiye ederim. Kolay gelsin.
Size kesinlikle katılıyorum. Bariyerin devre dışı edilmemesini sağlamak için elimden geleni yaptım ve bu sürenin uzaması için uğraşıyorum ama insanlara laf anlatılmıyor.

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri