Redresör Arızası

redskymuscular

Katılımcı Üye
Merhaba,

Tesisimizde redresör ün akülü transpalati şarj etmediği şikayetini aldım. Kartta herhangi bir ışık vs yok idi. Trafosundan da çalışma sesi alamıyordum. Farklı bir redresörün ağız yapısı farklı ancak bağlı olduğu kart aynı idi. Kartı söktüm ve arızalı olan kart ile değiştirdim.
Redresör çalıştı. Trafo devreye girdi ve 10 sn içinde bu kartta gitti.

Konuyla ilgili 2 sorum bulunmakta.
  1. Kartları arızaya sokan nedir.? nasıl tespit edebilirim?
  2. Arızalı 2 kartın onarımı olabilir mi? 1 parça değişimi ile kurtarabilir miyim?
Teşekkürler

kartları değiştirmeden önce devre kontrolu yapman gerekirdi gerekli olan voltajları ölçüp ona göre hareket etmen gerekirdi bunu yapmadığın için sonuç alamadın ..ve olayı daha vahim hale getirdin sanırım .kart la trafo bağlantısını ayır giriş çıkış voltajlarını ölç ..

Redresor kartı AC voltaj girişi ve DC voltaj çıkışı olan bir karttır. Olası durum

1 redresor giriş voltajı kartı hasarlandırmıştır
2 redresor çıkışındaki bir sorundan dolayı kart hasarlanmıştır.

Önce bunlar tesbit edilmeli. Kartın tamir olup olmayacağını görmeden bilemeyiz. Kart çok komplike bişey değilse tamiri mumkundur.

Önce bunlar tesbit edilmeli. Kartın tamir olup olmayacağını görmeden bilemeyiz. Kart çok komplike bişey değilse tamiri mumkundur
kartları değiştirmeden önce devre kontrolu yapman gerekirdi gerekli olan voltajları ölçüp ona göre hareket etmen gerekirdi bunu yapmadığın için sonuç alamadın ..ve olayı daha vahim hale getirdin sanırım .kart la trafo bağlantısını ayır giriş çıkış voltajlarını ölç ..
üstatlar,
redresör kartı sökük bir şekilde atölyede beklemekte. kartın bulanık resmi ekte. şimdi redresörün ölçümüne nereden başlamalıyım ki hasarlı kısmı (gerçi bir trafodan ibaret) tespit edeyim

kartın bilgilerini içeren linl
http://www.mekpa.com.tr/tr/teknik.pdf

kartın resmi ekte.

Ekli dosyalar

• 20160718_123425.jpg
    20160718_123425.jpg
    256.8 KB · Görüntüleme: 37
Merhaba,

Tesisimizde redresör ün akülü transpalati şarj etmediği şikayetini aldım. Kartta herhangi bir ışık vs yok idi. Trafosundan da çalışma sesi alamıyordum. Farklı bir redresörün ağız yapısı farklı ancak bağlı olduğu kart aynı idi. Kartı söktüm ve arızalı olan kart ile değiştirdim.
Redresör çalıştı. Trafo devreye girdi ve 10 sn içinde bu kartta gitti.

Konuyla ilgili 2 sorum bulunmakta.
  1. Kartları arızaya sokan nedir.? nasıl tespit edebilirim?
  2. Arızalı 2 kartın onarımı olabilir mi? 1 parça değişimi ile kurtarabilir miyim?
Teşekkürler
redresör kartı saglam ise redredör calıstıktan bir süre sonra duruyor ise eger yardımcı olabilirm iletişime geçebilirsiniz.. bende foklift işiyle uğraşıyorum.

redresör kartı saglam ise redredör calıstıktan bir süre sonra duruyor ise eger yardımcı olabilirm iletişime geçebilirsiniz.. bende foklift işiyle uğraşıyorum.
beş yıl önceki bir konuya nasıl yardımcı olacaksın merak ediyorum, yani konu sahibi, sen 16 yaşındayken sorunu yaşamış ve sen bugün yardımcı olmak istiyorsun, seni alkışlıyorum

Ayrıca yardım açıklamasını buradan yazmayip özelden iletmek istemesi de işin başka boyutu. Belki para bağış karsiligi yardım olur :D.

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,850
Son üye
umutbaysal9

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri