Redüktörlerde Güç Hesabı Nasıl Yapılır ?

KAYSERİ

Profesyonel Üye
Redüktörler de çıkış gücü nasıl hesaplanıyor. İnternette araştırmaya çalıştım ama başarılı olamadım.

1 KW yada 2.2 KW motor kullanarak redüktör çıkışından 6 tonluk güç almak istiyorum. Redüktör 25 mm çapında 25 mm hatveli bilyalı vida döndürecek. Sistem bir mengene düzeneğini açıp kapatacak.

Nasıl bir redüktör kullanmalı yardımcı olur musunuz en azından hesaplama hakkında bilgi verirseniz sevinirim.

Reduktorden once motorun gucunun yeteceginden emin olunuz bence.1 kw ve ya 2.2 kw motorun 6 tonluk yuku tahrik etmesi cok zor bir durum.

Megepin makina alanında bu konudan bahsediyordu ama hangi modül bilmiyorum bi bak.

Reduktorden once motorun gucunun yeteceginden emin olunuz bence.1 kw ve ya 2.2 kw motorun 6 tonluk yuku tahrik etmesi cok zor bir durum.
2 Kw lık motor ve redüktör kombinasyonu ile 6 ton güç elde edememe konusunda haklı olabilirsiniz. Detaylı teknik bilgim olmadığı için iddia edemem ama Yurt Dışı üretimi olan bir makinede 0.4 -0.5 Kw lık motor redüktör ikilisi ile 5 tonluk güç elde edilmiş. Ben 1 kw 2 kw değerlerine yüksek bile dersiniz diye düşünmüştüm :) Nasıl bir motor redüktör kombinasyonu yapılmalı yardımcı olur musunuz ?

makina güç hesaplamaları ters den hesaplamaya başlayacaksın.
1- kaç kg yatay iteceksin
2- dakikada kaç metre iteceksin
buradan milin dakika/devirini bulacaksın.
bu bulduğun kilogram/dakika devire göre rediktör seçeceksin. ve elektrik motoru seçeceksin.
sonra bu seçiğin Elektrik motoru. rediktör ve diğer aksamların kayıpları hesaplarsın neticeye varırsın.
yılmaz rediktör diye ara daha geniş bilgi edinirsin.

kardeş bu konuda hesaplama üzerinde sana yardımcı olamam ama şöyle bir tavsiyede bulunabilirim ; sew gibi motor ve redüktör üreten ve satışını yapan firmalar var.irtibata geçip teknik destek alabilirsin seçimi nasıl yapılıyormuş hesaplamaları nasılmış diye.hatta edindiğin bilgi ile bizleri de aydınlatabilirsin : ))

kardeş bu konuda hesaplama üzerinde sana yardımcı olamam ama şöyle bir tavsiyede bulunabilirim ; sew gibi motor ve redüktör üreten ve satışını yapan firmalar var.irtibata geçip teknik destek alabilirsin seçimi nasıl yapılıyormuş hesaplamaları nasılmış diye.hatta edindiğin bilgi ile bizleri de aydınlatabilirsin : ))

Az önce konuştum. Durumu detaylıca anlattım. Onu mkaineyi yapan adamın hesplaması lazım dedi biz anlamayız ondan dedi.

Hadi yaa.o zaman nette motor ve reduktor secimiyle ilgili excel formatinda yazilimlar var .ne derece guvenilir bilmiyorum ama oradan yararlanabilirsin

Hadi yaa.o zaman nette motor ve reduktor secimiyle ilgili excel formatinda yazilimlar var .ne derece guvenilir bilmiyorum ama oradan yararlanabilirsin

Bu hesaplar elbet kolay basit değil ama bir kişi bile şöyle yapılır demiyor :(

nereden ulaşabilirim o excellere

Forum istatistikleri

Konular
127,954
Kullanıcılar
449,604
Son üye
baba pero

Yeni konular

Geri