redüktörlü motor

değerli ustalar redüktörlü bir motorun redüktör çıkış hızını gösteren terim neydi acaba .teşekkür ederim.

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
genelde devir/dakika kullanılır ama bazen rpm olarakda gösterilir

Son düzenleme:
arkadaşlar ben kendim elimde bulunan dişlilerden üç tane redüktör yaptım birini otmatik perdede birinine arabamın dikiz aynasına monte edeceğim inşallah başarırım :)

redüktör üzerinde tahvil oranı vardır redüktöre bağlı motor devrini redüktörün tahvil oranına böldüğünüz zaman redüktörünüzün kaç devir döndüğünü bula bilirsiniz..yani motorunuz 1400 d/d ise redüktör tahvili 15 olsun 1400/15=93,34 d/d cıkar burdan yola cıkarak redüktörün kaç devir döndüğünü bulabilirsiniz.

arkadasin da belirttigi gibi tahvil orani uzerinde belirtilmistir. reduktor ayri motor ayri ise; reduktor uzerinde, reduktor ve motor tek urun ise; motor etiketinde reduktorun tahvil orani yazilidir. oran " i " harfi ile gosterilir. motor mili " i " kadar dondugunde, reduktor mili 1 tur donecektir.

Selam Arkadaslar
Redüktörde n1 giris hızı
n2 cıkıs devri
i: iletim oranı yani ratio yazar veya
nm: ürettigi tork degeri
Örnek verisek 1450 devir bir motor yani n1 i olan redüktör ve etiketinde i:28 yazıyorsa 1450/28 = 51,78 devir verecektir. bunu söylede anlayabiliriz n2 51,78 yazıyorsa 1450/51,78= 28 iletme oranıdır.
redüktörün girisini 51,78 tur cevirdigimizde redüktör cıkıs 1 d/d ( dakika devir) verir.
redüktör ile ilgili her konuda yardımcı olabilirim.
aranıza yeni katildim herkese selam ederim

Forum istatistikleri

Konular
127,967
Kullanıcılar
449,612
Son üye
esperran

Yeni konular

Geri