Redüktörlü DC motor üretici

lno

Üye
Merhaba arkadaşlar,

Elimde güneş takip sistemi projesi var. Bunun için motor seçmem gerekiyor. Sistemin rüzgara dayanımını da karşılamak için yüksek tork gerektiriyor. Ayrıca dışarıda kalacağı için IP 55 veya IP 54 olması gerekiyor. Küçük güçlü bir motor ve yüksek oranlı bir redüktör kullanmayı düşünüyorum. Motor boyutu da küçük olmalı.

Motor + redüktör torku : 2208 Nm değerini aşmam gerekiyor.
Motor hızı çok düşük olacağı için(2.89e-4 rpm) ve DC motorların hızı yüksek olduğundan hız konusunda sıkıntı olmayacaktır. Onu ben ayarlayabilirim.

Motor 24V veya 12V olabilir ama 24V daha makul sanırım.

Bu koşulları sağlayan bildiğiniz motor ve redüktör üreticisi var mı? Yurtiçi veya yurt dışı fark etmez.

Şimdiden teşekkürler arkadaşlar...

Son düzenleme:
Gereken, sonsuz dişli bir redüktöre (çıkış gücünüze uygun) başka bir redüktörü kuplajını sağlamaktır.
Direk elinizdeki motora göre çıkışı olan redüktör bulmanız çok zordur.
Gerekli hesaplamaları yapmışsınız sadece amacınıza uygun redüktör gurubu oluşturmanız gerekiyor.

*Sonsuz dişli olması sisteminizin dış ataletlerden etkilenmesini engelliyecektir.

Kolay gelsin...

Sağolun arkadaşlar,

Sonsuz dişli bence de performans açısından iyi olur. Genelde verimleri düşük oluyor fakat burada kendiliğinden ferenleme sağlaması açısından kullanışlı olacaktır.

ttkatim sağolasın paylaşımın için.

Daha farklı motor üreticisi bilen varsa paylaşırsa sevinirim.

Şimdiden sağolun...

Forum istatistikleri

Konular
128,169
Kullanıcılar
449,933
Son üye
selcukbatman54

Yeni konular

Geri