redüktör ile motor birbirine kaynamış

nicaleus

Üye
Normal redüktör bir servo motora bağlanmış. Yapan arkadaş bağlantıyı yapabilmek için araya flanş koymuş. Cihazlar benim elime geçti.Şimdi redüktörü servodan ayırmak istiyorum ancak ayıramıyorum. Aynısından birtane daha vardı o söküldü. Muhtemelen kama bozuldu ve oldugu yere kaynadı. Sizde bu motora zarar vermeden temiz bir şekilde redüktörden nasıl ayırabilirim?

Pas sökücü veya hıdrolık dökün kaynayan yere, bir müddet bekleyın ve ayırmayı deneyın.

Merhaba. Eger ısıtma imkanınız varsa ısıtmayı deneyin. Farklı metal yuzeyler farklı çalışacagı için atacaktır. Tabi motor izalasyonuna dikkat etmelisiniz. Kolay gelsin.

Merhaba. Eger ısıtma imkanınız varsa ısıtmayı deneyin. Farklı metal yuzeyler farklı çalışacagı için atacaktır. Tabi motor izalasyonuna dikkat etmelisiniz. Kolay gelsin.

Sakın ısıtmayın çünkü genleşmenin iç yoksa dış materyallerde daha fazla olacağını bilemezsiniz.(Ayrıca bakınız yüksek sertlikteki materyallerin ısıl işlemden sonraki deformasyonu)

boşluğa bi aparat ayarlayıp hidrolik preste çıkarıyoruz bazı zamanlar rediktörün patladığı oluyor:) buda artık sizin sabrınıza kalmışkaynayan yere hiç bir sıvı yada sıcaklık fayda etmez

Darbe veya zorlamayı göze alamadığımdan dolayı flanşı ve dolayısıyla içindeki kaplin vazifesindeki parçayı şerit testerede kestim ve o şekilde ayırdım. Isıtma,sıvı dökme vs mümkün değil :) motorun mildeki yataklama sağlam olmasına rağmen 1mm den az bir kasıntı bile encoder diskinin kırılmasına sebep oluyor. Siz siz olun servo motorunuza nazik davranın :)

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,172
Kullanıcılar
449,936
Son üye
AsilOzgenc

Yeni konular

Geri