Reaktif ve Güç Kavramı

hesap.2015

Üye
Merhaba arkadaşlar .

Arkadaşlar ben HES çalışıyorum. Güç ve Reaktif arasında nasıl bir ilişki var. Yani reaktif azaltıp artırmakla aslında biz nasıl bir işlem yapıyoruz.

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Kompanzasyon sistemi kurup cos fi degerini 0.98-1 arasina cekip reaktif guc kullanimini azaltacaksin

teorik olarak sistemi biliyorum ama kafam da oturtamıyorum. daha önce belirtiğim gibi ben heste çalışıyorum. gerilim aynı iken biz sürekli gücü artıyoruz (max seviyeye kadar) buradaki güç kavramını kafamda nasıl oturtmalıyım.

teorik olarak sistemi biliyorum ama kafam da oturtamıyorum. daha önce belirtiğim gibi ben heste çalışıyorum. gerilim aynı iken biz sürekli gücü artıyoruz (max seviyeye kadar) buradaki güç kavramını kafamda nasıl oturtmalıyım.
Aktif,reaktif,(endüktif)kapasitif elektrik güç birimleridir.Siz HES de hepsini üretirsiniz.Biz tüketiciler kompanzasyon yaparak her güçten ihtiyacımız kadarını kullanmak için ayar yaparız aksi takdirde elektrik santrallerine ve kablolara gereğinden fazla yüklenmiş ve zorlamış oluruz.

Forum istatistikleri

Konular
128,149
Kullanıcılar
449,892
Son üye
bekmezci

Yeni konular

Geri