reaktif tarifeleri

50 kw altı %33 reaktif %20 kapastif
50 kw ve üzeri %20 reaktif %15 kapastif dir

9,5 kw 16 kva için indüktif reaktif % 33
...................... kapasitif reaktif %20

30 kw 50 kva ve yukarısı için indüktif reaktif % 20
.........................kapasitif reaktif % 15

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Sayın moner mesajınızı anlamadım doğrusu,çoğu işletmede trafo yok sözleşme gücü watt cinsinden yazıyor faturada,ama dökümanlarda hep kVA değerleri veriliyor.Bildiğim kadarıyla kVA i kW a çevirmek için 0,80 ile çarpılıyor kVA değeri.Ama sizin verdiğiniz kw değerleri bildiğim bu yönteme uymuyor,kafam karıştı=)

Size zahmet ceza sınırlarını kW cinsinden açıklayıcı bir biçiimde anlatırmısınız acaba?

Arkadaşlar yukarıdaki soruma cevap verebilecek biri yokmu acaba?

merhabalar,
fabrikamızda tek zamanlı tarifeden çok zamanlı tarifeye geçtik. sormak istediğim önveden indüktif kapasitif oranını sadece 1.8.0 (T) değerine bakarak ona göre ayarlarken şimdi her bir T1,T2,T3 Değerinde ayrı ayrı mı bakmamız gerek? yani örnek veriyorum T2 değerinden kapasitif ya da indüktif değeri aşarsak ceza yermiyiz? bilgi verirseniz sevinirim

Sami bey teşekkürler öncelikle. Anladığım yine T toplam tüketim üzerinden ind. kaps. değerleri takip edeceğiz. Doğru değil mi?

Merhabalar,
reaktif enerji sınırlarının aşıması durumunda kesilen ceza nasıl beirleniyor?
Yani, diyelimki

1) %40 endüktif , kapasitif sınırları aşmamış
2)%40 kapasitif , endüktif sınırları aşmamış
3)%40 endüktif, %40 kapasitif

Yukarıda belirttiğim durumlar için cezanın ne kadar olacağını(fiyatlarıyla) öğrenmek istiyorum.
Şimdiden teşekkür ederim, saygılarımla...
Şu anda güncel birim fiyat 0,188
Merhabalar,
reaktif enerji sınırlarının aşıması durumunda kesilen ceza nasıl beirleniyor?
Yani, diyelimki

1) %40 endüktif , kapasitif sınırları aşmamış
2)%40 kapasitif , endüktif sınırları aşmamış
3)%40 endüktif, %40 kapasitif

Yukarıda belirttiğim durumlar için cezanın ne kadar olacağını(fiyatlarıyla) öğrenmek istiyorum.
Şimdiden teşekkür ederim, saygılarımla...

Şu anda güncel birim fiyat 0,188TL'dir. %40 olarak belirttiğiniz tüketim miktarını 0,188TL ile çarparsanız ödeyeceğiniz reaktif enerji bedeli + kdv ortaya çıkacaktır. Aynı anda hem endüktif hem de kapasitif oran aşımı olması durumunda ise hangi oran yüksek ise o dikkate alınır.

Forum istatistikleri

Konular
127,959
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri