Reaktif röle tavsiyesi

Çalışmalarınızda başarılar dilerim. Bence diğer rölelerden farklı özellikleri şunlar:
gunerdr ' Alıntı:
*gereksinim olan monofaze kond. hesaplamak gerekli sistemde cihaz size sisteme ne kadar monofaze kond. gerekli oldugunu ekranda yazıyor,
*bildiğiniz üzere harmonik li sistemlerde reaktif roleler pek iş yapamıyor eğer cihazda harmonik led i sürekli yanıyorsa bilinki harmonik vardır.
*role üzerinde 12 adet hızlı tristör çıkışıda verilecek, tristör modülleride grupargenin tasarım masasında :) ve çok ucuz bir şekilde yapma çapasındayız.

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Sn.gunerdr,TENSE RGT 12 İle ilgili yazdığınız ,Kompanzasyon,RMS,Harmanik filtreleme ile ilgili çalışmalar heyecan verici.Sitenizde renk seçimi hiç iyi değil okumakta zorlanıyorum.Sitede forumda yazdığınız kadar dahi detaylı bilgi yok.Siteyi siz yaptığınıza göre bir el atın.Rahat okunsun. Ben filtreler ile ilgili veya tristör çıkışlı röle ile ilgili,bir bilgiye ulaşamadım.
Bu yazdıklarımdan olumsuz bir anlam çıkarmazsınız umarım.Ortaya koyduğunuz ve koymaya çalıştığınız ürünler,gayretiniz ve tavrınız bana samimi,sıcak ve heyecan verici geliyor.Çalışmalarınızda başarılar diliyorum.Allah yardımcınız olsun.TENSE ile ilgili benim de diğer arkadaşların da detaylı bilgiye ihtiyacı var.Ben en iyisi kendi sitenizden iletişime geçeyim de anlaşalım.

Ben varkombi de bi tüyo vereyim... pano montajını yaptıktan sonra kondansatorleri devre dışı edin. role (http://www.kael.com.tr/turkce/pdf/varkombi.pdf) kullanıcı menüsündeki ölç konumunda pqs 'de her fazdan çekılen reaktif gorulebılıyor.. Buradan farklı bir reaktif çekılen faz varsa o faza monofaze kondansator bağlayın. gelişmiş menude de kondansatorun o fazında kaç kvar olduğunu tanıtın diğer fazları sıfır geçin.Dengesiz yüklenme ve dengesiz kompannzasyon sorununu daha rahat çözersiniz...

tknsyn ' Alıntı:
Sn.gunerdr,TENSE RGT 12 İle ilgili yazdığınız ,Kompanzasyon,RMS,Harmanik filtreleme ile ilgili çalışmalar heyecan verici.Sitenizde renk seçimi hiç iyi değil okumakta zorlanıyorum.Sitede forumda yazdığınız kadar dahi detaylı bilgi yok.Siteyi siz yaptığınıza göre bir el atın.Rahat okunsun. Ben filtreler ile ilgili veya tristör çıkışlı röle ile ilgili,bir bilgiye ulaşamadım.
Bu yazdıklarımdan olumsuz bir anlam çıkarmazsınız umarım.Ortaya koyduğunuz ve koymaya çalıştığınız ürünler,gayretiniz ve tavrınız bana samimi,sıcak ve heyecan verici geliyor.Çalışmalarınızda başarılar diliyorum.Allah yardımcınız olsun.TENSE ile ilgili benim de diğer arkadaşların da detaylı bilgiye ihtiyacı var.Ben en iyisi kendi sitenizden iletişime geçeyim de anlaşalım.

Merhaba evet haklısnız www.gruparge.com sitesinde bazı eksiklikler var renklerden olsun gerekli teknik bilgiler olsun, ben çok istiyorum elimizdeki çalışmaları ve dökümanları sitede yayınlamak ve paylaşmayı fakat zaman çok kısıtlı inş. yakın zamanda sitede bol içerikli teknik bilgiler olacak,
Tense RGT-12 dediğim gibi bir kompanzasyon rolesinden beklenecek bir çok detay mevcut eğer talep eden arkadaşlara gönderebilirim denemeleri için,
tristör konusuna gelince biz tristör gurupları yapmak istiyoruz arge gurubu olarak araştırmalarımız sonucunda yapabancı firmaların sattıgı uçuk rakamların çok düşük fiyatlarına yapacağız bu tabiki tristör kullanımını tetikleyecek ve müşterinin karşısında elektrikçi arkadaşlar ezilip bükülmeyecek.
aktif kompanzasyon sistemine gelince o proje üzerinde tam gaz ilerlizyoruz. zaten aktif kompanzasyon projesi tamamlandıgında ne tristör nede farklı güç engel olamayacak sistemlerde,
gruparge olarak gurubumuza destek veren bir çok akedemisyen ve öğrenciler var bildiğiniz konular veya bizim ile paylaşmak istediğiniz konuları bizimle paylaşınız.
Saygılarımlar.

Kesİnlİkle krk marka zerovar kullanmalisin tamamen monofaze kondansatÖrlerle bİle ÇaliŞma Şansin olur ve en dengesİz yÜklenmİŞ sİstemlerde bİle yÜzde yÜz baŞari garantİsİ var.

Ben geçen ay 3 adet kompanzasyon rölesi Entes RG3 12CS kullandım. Değerler %15-%20. İlgiç bir durum oldu akım trafosu oranı menülerine girerek oranları yazdım ( 40 ). Oranları yazmayıp 1 de bırakırsam çok daha sağlıklı çalıştığını gördüm. Ve yeniden 1 yaptım. Otomatik proğramda (10.proğram) akım ve gerilim trafolarını girmemek mi gerekiyor bilen var mı?

Kullandığınız röle ( Entes RG3-12C/CS ),kompanzasyon işlemi ile birlikte analizör görevi de yapmak-
tadır.Akım trafosu ve gerilim değerini tanıtmadığınızda bu bilgilerden istifade edemezsiniz.Böyle bir
avantajdan yararlanmamak yanlıştır.Röle set değerlerinin girilmiş olmamasının,rölenin daha iyi çalıştığı-
söylemek yanıltıcı olur.Zeytin kardeşim bir kere daha düşünsen iyi olur.

tknsyn ' Alıntı:
Sn.genç arkadaş, forumda senin hep
Entes RG3-12CS önerdiğini fark ediyorum.Bu yazımı sana özel yazıyorum.Piyasadaki 3 akım trafolu reaktif röleleri incelediğimizde,entes ilk kademeye mutlaka 3 fazlı kondansatör istiyor,hemen hemen hepsinde kademeler ile ilgili program çeşitleri var,bazılarında virgülden sonra 3 hane var, gprs var RS portu var vs.Ama eskiden kalma zorunlulukların devri kapandı.Kael şu anda en iyisi.Nedenine gelince,kademe programı ile falan uğraşmıyorsunuz.Nereye nasıl kondansatör bağlarsanız bağlayın.o sürekli ölçüyor kapasite azalmasını fark ediyor lazım olan kondansatörü anında devreye alıyor.Tanjant fi yi yani endüktifin aktife ve kapasitifin aktife oranını hedef seçip çalıştırıyosun.İnceleyin göreceksiniz ki diğerlerinden daha üstün fonksiyonlara sahip.Bence opsiyonel olarak KAEL in GPRS ve 24 kademe eksiği var.Yeni modellerde bu özellikler de olusa süper olacak.
Uzun sözün kısası eskiden teknoloji yetersizliği yüzünden dizayn edilen rölelerde bazı zorunluluklar vardı: c/k,yüzde ayarı,polarite ,program seçimi,işte kondansatörleri şöyle dizeceksin 1.1.1.1veya1.2.2.2 veya 1.2.4.8. gibi.Şimdi yeni nesil imalatlarda da eskilerden kalma takıntılar var.Hani bir deli kuyuya taş atmış da on akıllı çıkaramamış.Neymiş ilk kademe önemli imiş,ona göre belli oranda az akım çekilir ise röle kademe almıyor uyku moduna giriyormuş.KAEL bana bu prangaları attırdı.Artık özgürüm.BU TEKNOLOJİ BU ÖZGÜRLÜK BU KOLAYLIK HEPİMİZİN HAKKIwww.kael.com.tr/turkish.html

Sayın arkadaşım. Entes in GPRS özelliği var demişsin ama yok öyle bir özellik. Sadece çıkacak diyorlar 2007 nin başından beri. Yanlış bilgi olmasın istedim. Kael inde haberleşmeli rölesi artık var ve GPRS ile ilgili bir çözüm ortağı ile çalıştıklarını ve çözüm sunma arefesinde olduğunu biliyorum.

Merhabalar, bu haberleşmeler ve GPRS bu son zamanlarda moda oldu gibi, Reaktif güç kontrol rolelerinin asıl işleri bir kenara bıarkılıp firmaların yaptığı veya yapacağı haberleşmelerle ilgilenir olmuşuz, bence bırakalım bu haberleşmeleri cihazların çalışma yöntemleri ile ilginelim,
entesin GPRS özelliği olsa ne olacak olmasa asıl önemli olan entes gibi bir rolenin sisteme karşı tepkiler minumum akımları ölçüm noktasındaki özellikleri ve kolay kullanımı asıl bunlarla ilgilenelim,
entes , kael, abb , siemens bir çok roleyi kullandım hepsi birbirinden zor menüleri var kullanım kılavuzunu açıyorsun bir sürü menü zaten onları çözene kadar bir sürü vakit geçiyor sistemi ne zaman takip edeceğiz, bence bu noktaları değerlendirerek cihazları tavsiye edelim

Saygın valla haklısın ama teknolojiyede böylesi set çekmene hayret ettim. söylediğin sorun menülerin zorlukları. Doğru çoğunun ekranı LED li olduğu için ve ekrana çok az bilgi geldiği için, ayarlamalarla ordan orayalarla geçiyor. Ama uzaktan bu ayarların yapılmasının tadını aldığında bana hak vereceğini sanıyorum. Teknoloji kolaylık için vardır...

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,158
Kullanıcılar
449,904
Son üye
teknikbilimlers31

Yeni konular

Geri