reaktif kapastif düşmezzse ceza kapıda

semboller

Üye
arkadaşlar meraba ben 2 gün önce yazmıştım reaktiften ve kapastiften içeri giriyorum diye cos q kapastifi dengeliyodum ama reaktifi dengeleyemiyodum akım trafolarımı 75 5 kontrol ettim t fazına bağlı akım trafosu kl uclarını ters bağlantı yapmışlar daha bugun yaptım sizce düzelirmi 7 günüm kaldı diğer tarafta bi pano daha var onda kıl payı kurtaryorum reaktifi düşürünce kapastif kapastifi düşürüncede reaktiften içerdeyim ikisini nasıl aynı anda düşürürüm akım trafosu 75\5 kondansatörler 2,5 2,5 5 5 5 5 röle entes rgt 8 devamlı çalışan bi sistem deyil

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
sisteme ani darbelere karşı kondansattürlerin devreye girme zamanını düzelt
çünkü sistemdeki yükler değişken olduğu için kondansatürlerde dengesizdevreye girip çıkıyor

c\k 002 kac yapsam daha iyi olur en düşük kademede yukseltiyorum reaktif 2 ser 2 ser sayıyo

sistemin gece gündüz yuk (akım) durumu ne?

her fazın çektiği akımları ölç. fazlarda dengesizlik varsa iki şıkkın var.
1 fazları debgelemeye çalış.
2. yeni tip reaktif güç rölesi kullan( 3 akım trafolu)

Moderatör tarafında düzenlendi:
bence olan olmuş bu saatten sonra düşüremessin reaktifi sabit bıraksan kapasitiften yine girersin % 25 mesela hergün % 1 düşse 7 günde .%18 de kalır

Forum istatistikleri

Konular
127,958
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri