Reaktif Güç ve Aktif Güç Ayrımı

SmoothBunz Merhabalar,
Daha önce bahsetmiştiniz sisteminiz şebekeden izole çalışacak,bu nedenle size başlangıç ve ilk kalkışda referans olması için Black-start özelliği olan bir jenerator gerek bu jeneratorle kojeni çalıştırıp, uygun senkronizoskop ile parelle alacaksınız daha sonra sonra yük atma ile jeneratörü devreden çıkaracaksınız kojen ile devam edeceksiniz.
İkinci konu olan Aktif -reaktif güç ayrımı, bunu bir türlü anlamadım,niçin böyle bir talebiniz var buhar turbindeki generatörünüz senkron generatör olması gerek,senkron makinada reaktif güç üretmek çok sorun oluşturmaz,ikaz gerilimi ile çok rahat halledersiniz,ben heslerde,rüzgar turbinlerinde istediğim reaktif gücü senkron generatörle çok rahat alıyorum.

Kolay gelsin
Çok teşekkür ederim, evet senkron jeneratör var, bu durumda sorun olmaz haklısınız.

Son düzenleme:
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
500 bin 1 milyon harcamak yerine ( isteni-
yorsa,söyleyecek şey yok ) 100 kva bir jene-
ratör işinizi görmeli ! Anahtar kelime,Şebeke
bağlantılı GES,şebekeye bağlı olmadan ener-
ji üretemez.

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn