Reaktif ceza sorunu

Esat.i

Üye
Merhaba arkadaşlar takibini yaptığım bir mermer fabrikası şuanda covid-19 nedeniyle kapalı durumda hiçbir makina vs. Çalışmıyor fakat reaktif ten cezaya giriyor ölçüm O.G tarafından yapılıyor yani sayaç ile kompanzasyon arası yaklaşık 2 km havai hat 1000 Kva lık bir trafo var ben bu olayı sabit kondansatör ile ayarlamaya çalıştım 1 saat endeks aralığı ile ama düşmedi bir türlü monofaze kondansatör bağlamak gerekirmi bu konu hakkında bilgi verirseniz sevinirim sayaç üzerinden farklı bir endeks hesabı yapmam gerekiyor mu . teşekürler şimdiden

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Kapasitif sorunlu konunuzdaki aynı yer mi? Şubattaki ...

Merhaba arkadaşlar takibini yaptığım bir mermer fabrikası şuanda covid-19 nedeniyle kapalı durumda hiçbir makina vs. Çalışmıyor fakat reaktif ten cezaya giriyor ölçüm O.G tarafından yapılıyor yani sayaç ile kompanzasyon arası yaklaşık 2 km havai hat 1000 Kva lık bir trafo var ben bu olayı sabit kondansatör ile ayarlamaya çalıştım 1 saat endeks aralığı ile ama düşmedi bir türlü monofaze kondansatör bağlamak gerekirmi bu konu hakkında bilgi verirseniz sevinirim sayaç üzerinden farklı bir endeks hesabı yapmam gerekiyor mu . teşekürler şimdiden

Reaktifiniz hangi yönde kapasitif mi endüktif mi ?

Muhtemelen Kapasitiften cezaya giriyorsunuz ve sabit kondansatör bağlayarak iyice körüklüyorsunuz.
Güç tespiti yapıp şönt reaktör(ler) bağlamalısınız. Yada eğer faaliyet yoksa OG hattın enerjisini Sayacın olduğu KÖK binasından kesin.

Reaktifiniz hangi yönde kapasitif mi endüktif mi ?
Kapasitif yönde
Kapasitif sorunlu konunuzdaki aynı yer mi? Şubattaki ...
Yok burası farklı yer
Muhtemelen Kapasitiften cezaya giriyorsunuz ve sabit kondansatör bağlayarak iyice körüklüyorsunuz.
Güç tespiti yapıp Şönt Reaktör(ler) bağlamalısınız. Yada eğer faaliyet yoksa OG hattın enerjisini Sayacın olduğu KÖK binasından kesin.
Bende kapasitif bekliyordum ama endüktif yüksek çıkıyo sürekli yani röle üzerinde aşırı kapasitif te gözüküyor ama sayaç endüktif ten cezaya giriyo buda o.g den ölçüm olduğun dan diye düşünüyorum

Kapasitif yönde

Yok burası farklı yer

Bende kapasitif bekliyordum ama endüktif yüksek çıkıyo sürekli yani röle üzerinde aşırı kapasitif te gözüküyor ama sayaç endüktif ten cezaya giriyo buda o.g den ölçüm olduğun dan diye düşünüyorum
Kompanzasyon panosunda Mevcutta Şönt Reaktör var mı...?

Hayır yok yani şönt koyarak endüktifi nasıl bastırcam daha çok yükselmez mi
Sizin kompanzasyon takip programı ile endeks kayıtlarınız yok mu ? Şunları şuraya bir ekleyin ona göre yorum yapalım . Takip yapıyorum diyorsunuz . Herhalde vardır .

Forum istatistikleri

Konular
127,967
Kullanıcılar
449,612
Son üye
esperran

Yeni konular

Geri