RCA video filtre

abt

Üye
Merhaba, aracımın teybine kompozit video girişinden sinyal verdiğimde videodaki gibi görüntü zıplıyor. Aynı kaynağı bilgisayara bağladığımda sorunsuz görüntü alabiliyorum.

Aşağıdaki filtre devresini kullandığımda da sonuç değişmedi.
1624137607043.png

Kamera ve teyp aynı kaynaktan besleniyor. ikinci bir güç kaynağı ile ortak - bağlantısı kurarak denesemde sonuç değişmedi.

Filtre konusunda ter türlü öneriye açığım.

aşağıdaki gibi hazır teyp filtreside işe yaramadı
1624137838216.png

Görüntü çözünürlüğü nedir.?
Görüntü formatı nedir?
Bunları PC den görebilirsiniz.
Araç teybinizin ekran formatı veya sistemi görüntüyü desteklemiyorsa bu gibi aksaklıklar yaşanabilir.

Görüntü formatı nedir?
Araç teybinizin ekran formatı veya sistemi görüntüyü desteklemiyorsa bu gibi aksaklıklar yaşanabilir.
Geri park kamerasındaki görüntünün parazitli olduğunu kastediyor benim anladığım Sn. Yamyam Ustam.

• Beğen
Tepkiler: abt
Geri park kamerasındaki görüntünün parazitli olduğunu kastediyor benim anladığım Sn. Yamyam Ustam.
Önemli değil.
Kaynağın özelliklerini bilmeden gidişatımız doğru olmayacaktır.
Composite sinyaller max 625 satır görüntü formatını destekler. Görüntü formatı 640 bile olsa, ekranda senkron kaymaları olacaktır.
Analog bağlantı yapıldığına göre, grounding veya parazit gibi konular daha sonra ele alınmalıdır.
NOT:
Aynı zamanda teybin ekran çözünürlüğü de önemlidir.
Artık tüm ekranlar digital çalıştıkları için görüntü biriminin (ekran) de teknik verileri önemlidir.
Bu tür küçük ekranlarda reel çözünürlük daha da düşük olmaktadır.

Önemli değil.
Kaynağın özelliklerini bilmeden gidişatımız doğru olmayacaktır.
Composite sinyaller max 625 satır görüntü formatını destekler. Görüntü formatı 640 bile olsa, ekranda senkron kaymaları olacaktır.
Analog bağlantı yapıldığına göre, grounding veya parazit gibi konular daha sonra ele alınmalıdır.
NOT:
Aynı zamanda teybin ekran çözünürlüğü de önemlidir.
Artık tüm ekranlar digital çalıştıkları için görüntü biriminin (ekran) de teknik verileri önemlidir.
Bu tür küçük ekranlarda reel çözünürlük daha da düşük olmaktadır.
Size hak veriyorum fakat piyasada en dandik olanı bile kamera bağlantısına sahip ve görüntüyü desteklemektedir. Olmayanı da ya bağlantı yuvasını vermez ya da piyasada barinamaz, haksız mıyım?

Size hak veriyorum fakat piyasada en dandik olanı bile kamera bağlantısına sahip ve görüntüyü desteklemektedir. Olmayanı da ya bağlantı yuvasını vermez ya da piyasada barinamaz, haksız mıyım?
Elbette haklısınız.
Ancak konu sahibi arkadaşımız daha detaylı bilgiler verebilirse kesin sonuca gidebiliriz.
Tecrübelerim doğrultusunda diyebilirim ki, videoda parazitik unsurlar göremedim.
Video senkron (Vertikal) kaymalar mevcut. Eğer parazitik bir sorun olsa idi, kanaatimce resim üzerine de etki ederdi.
Bu kaymalara sebep olabilecek unsurlar...
1 Uygun video çözünürlüğü.
2 Video seviyesi. Aşırı yüksek seviyedeki videolar da yapabilir. Düşük ise de yapabilir.
Eski analog TV'lerde bu tür vertikal sorunları ile çok uğraşmıştım.
Tabiiki bizler sorunun çözümü için önerilerimizi sunuyoruz.

Video sinyal kablosu zafiyeti gibi gorunuyor. Ayni kamerayı dışarıdan harici daha kısa kaliteli kablo ile deneyin sonuca göre hareket edelim.

Görüntü formatı nedir?
Görüntü NTSC 400satır, teybim ntsc görüntü destekliyor.
Video sinyal kablosu zafiyeti gibi gorunuyor. Ayni kamerayı dışarıdan harici daha kısa kaliteli kablo ile deneyin sonuca göre hareket edelim.
Aynı kablo ile farklı ciahzlarda sorunsuz görüntü alabiliyorum, kabloyu değiştirip denediğimde de sorun aynı.

Kablo uzun ise sinyaller zayıflayabilir.
Bu cihazınızın video giriş seviyesi yeterli değilse de olabilir.
Elinizde 50ohm kablo varsa deneyiniz.
Veya kameraya kısa kablo bağlayarak cihazınıza yakın olarak test ediniz.

Forum istatistikleri

Konular
127,960
Kullanıcılar
449,609
Son üye
cherrywine

Yeni konular

Geri