RC helikopter kumandası arıyorum fikir verirseniz sevinirim.

koraycannn

Üye
Merhaba arkadaşlar.
Elimde bir adet uzaktan kumandalı helikopter var. Ancak helikopterin kumandası yok. Helikopterle ilgili bilgi vermem gerekirse:

Ql 903048 kodlu 1100 mAh bir lipo batarya ve WJ-hd208rtl-1 yazan bir kart var ayrıca kartın üzerinde yanyana kutucuklar içerisinde 27M 35M 40M 45M 49M Yazıyor. Öğrenebildiğim kadarı ile helikopter 40 MHz imiş.

Internette o kadar araştırma rağmen kumanda özelliklerini veya nasıl bir kumanda kullanmama gerektiğini bir türlü bulamadım.

Resimleri de ekliyorum Kırmızı olan bendeki. Sarı olan ise internette bulabildiğim görsel yanında kumandasını gösteriyor. Şimdi ben bu helikopteri nasıl uçurabilirim. Hangi kumanda ile çalışır veya nasıl bir kalibrasyon yapmam lazım.
Aslında ucuz bir şey ama atmaya da bir türlü kıyamıyorum. Yardım ederseniz sevinirim.

Ekli dosyalar

• download-1.webp
    7.2 KB · Görüntüleme: 6
  • download-2.webp
    6.4 KB · Görüntüleme: 1
  • download-3.webp
    8.8 KB · Görüntüleme: 1
  • download-4.webp
    18.9 KB · Görüntüleme: 2
  • download.webp
    6.7 KB · Görüntüleme: 2
  • 412466.jpeg
    412466.jpeg
    47.4 KB · Görüntüleme: 31
Bunlar oyuncak sınıfında cihazlar olduğu için. Yedek parçası veya kumandası piyasada bulunmaz.
Günümüzde rc hobicilerin kullandıkları kumandalarda ise 40mhz gibi eski nesil kumandalar pek kalmadı herkes 2.4ghz e geçti. Fakkat piyasada biraz araştırısan 40mhz kumanda bulursun ama bence pek bir işe de yaramaz öncelikle elindeki helikopterden kat ve kat daha pahalı elindeki oyuncağın frekansını tutursanda hangi kanalın hangi fonksiyona denk geldiği her cihazda farklı olabilir örneğin sen aldığın kumanda da sağ komutu verirsin helikopter yükselmeye başlar gibi.

Bunlar oyuncak sınıfında cihazlar olduğu için. Yedek parçası veya kumandası piyasada bulunmaz.
Günümüzde rc hobicilerin kullandıkları kumandalarda ise 40mhz gibi eski nesil kumandalar pek kalmadı herkes 2.4ghz e geçti. Fakkat piyasada biraz araştırısan 40mhz kumanda bulursun ama bence pek bir işe de yaramaz öncelikle elindeki helikopterden kat ve kat daha pahalı elindeki oyuncağın frekansını tutursanda hangi kanalın hangi fonksiyona denk geldiği her cihazda farklı olabilir örneğin sen aldığın kumanda da sağ komutu verirsin helikopter yükselmeye başlar gibi.
40 MHz bulmak sorun değil. İkinci el bulabilirim. Ama onun başka ayarları da oluyormuş sanırım.

Eğer Rc hobisine girmek istiyorsan birazda bütçen varsa. Rc ile ilgili çok iyi türkçe forumlar var. Oralara yaz daha iyi yardımcı olurlar

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri