RC Araba hayali için yardım

recepdl

Üye
Öncelikle saygı değer abilerim ablalarım yeni kayıt yaptırmış kullanıcıyım yanlış yere konu açtıysam özür diliyorum.
meslek lisesi elektrik elektronik Bakım onarım mezunuyum ve blender motorundan rc araba yapmak istiyorum...

230v 130W blender motorum var 5 kademeli sanırsam AC motor rotoru dönenlerden. bu motoru akü yada li-po pil ile çarıştırmak mümkün mü aklımda orta halli kumandalı araba alıp parça değişimi yapmak var bu motoru takıp güçlü çekiş gücü istiyorum elimde 32v güç kaynağı vardı denedim çalıştı ancak elimle çok kolay durduruyorum prizdeki gücü aküden yada pilden almak mümküm mü yardımcı olursanız sevinirim güncel tutanlara şimdiden teşekkürler

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Öncelikle bir şeyler yapmak istemen vede üretmek üzere bir şeyler yapmak istemen çok güzel.
Eksiklerin olacaktır bu konudaki yorumları her zaman yapıcı düşünmen gerekiyor.

Motor gücü RC araç için yüksek.
746 W = 1 Beygir
Motorun fotoğraflarını buraya ekle, etiket ve görünüyorsa iç kısmı iyi olur,
kolay sökülüyorsa ve geri toplayabileceksen sargıları vs. iyice bakalım.
Gerekirse motoru yeniden sarıp 12-24 V ile çalışır hale getirme ihtimalin var.

12V DC - 220V AC dönüştürücü ile motoru çalıştırma ihtimalin var bunu tavsiye etmem.

Yapmak istediğin araç yerde gidecek değil mi?

Aslında daha uygun bir motor ile bu kısmı aşıp Radyo Kontrol (RC) kısmına eğilebilsen daha kolay olur.

yarın ekleyeceğim yardımınız için teşekkürler

yıllardır bu siteye girmemiştim bu gün tesadüfen girdim güncelleme yaptım ve tesadüfen bu konu dikkatimi çekti.
...Recep kardeşim 220 Voltluk bir motoru piyasadaki aküler ile çalıştırman pek mümkün görünmüyor. bazı devrelerle çalıştırman belki mümkün ama inan bana böyle bir devreyi yapmak için harcayacağın zamana ve paraya değmez. en ekonomik çözüm ihtiyacına yönelik bir motoru alman. Haa elindeki motoru bi şekilde değerlendirmek istiyorsan gene 220 volt ile çalışan bi cihaz için kullanmanı tavsiye ederim....
... Bir başka yöntemde Karaapak arkadaşın dediği gibi motorun bobin sarımlarını değiştirmek olabilir ama onuda yapabilirsen...
...Tam olarak bu motorla ne yapmak istediğini yazabilirsen belki daha ucuz çözüm yöntemleri önerebiliriz...

Kısacası ucuz kumandalı araba alıp motoru değışicem rc araba daha güçlü olacak ve li po pil ile çalıştırıcam

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,158
Kullanıcılar
449,904
Son üye
teknikbilimlers31

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri