Rapid Hızı İle Kesme Hızını Birbirinden Ayırmak Mümkün mü ?

KAYSERİ

Profesyonel Üye
İnternette biraz bakınayım dedim ama nasıl araştıracağımı bilemedim :) İşleme sırasında feedrate değerini düşürmek gerekiyor düşürüyoruz ama aynı zamanda Rapid Hızı da aynı oranda azalıyor. Ben kesme hızı düşük olsun ama rapid hızı yüksek olsun istiyorum. Rapid İle Feedrate değerlerini nasıl bağımsız hale getirebilirim

Arayüz programınız nedir ? Ne kullanıyorsunuz?

*** Kendi yazdığım programlara göre Dat_jump ve Dat_work adreslerini ayarlıyarak yapıyorum.

Artcam kullaniyorsan takim seçerken edite tıklarsan orda feedrate ve plnge rate var onlar kesim ve rapid hızları

Artcam kullaniyorsan takim seçerken edite tıklarsan orda feedrate ve plnge rate var onlar kesim ve rapid hızları

Mach3 ust sekmelerinde settings ( alt 6) yazan yere tıklayıp sol ustte "rapid ovrd" seçenegini açarsan ana ekrandan hizi yavaslatinca kesim hizi yavaslamis olur ama kesimler arasi giderken hizli gider.

Yaptım ama yine olmadı feed rate düşünce aynı oranda rapidde düşüyor. Rapid ovrd seçeneğinin yanında değer girilen bir yer var oraya ne yazmam gerekir ?

Sayın ginaz'ın dediği rapid ovrd yöntemini uyguladım ama olmadı. Artcam postunu güncelledim yine aynı. Atladığım eksik yaptığım şey ne bulamadım yardımcı olur musunuz ?

Üzerinden zaman geçmiş ama belki birilerinin işine yarar...
Çözüm:
Config-General config-Shuttle wheel setting bölümünde lock rapid fro to feed fro tikini kaldır.İkiside birbirinden bağımsız olacaktır.;)
cözüm.jpg

Forum istatistikleri

Konular
127,969
Kullanıcılar
449,614
Son üye
Canipk

Yeni konular

Geri