Ramazan durgunluğu

askinaslan

Katılımcı Üye
Hepinizin mübarek ayı inşallah hayırlara vesile olur. Hobi ile ilgilenmek bu aylarda biraz külfet geliyor galiba hepimize. Baksana forumda deyim yerinde ise yaprak kımıldamıyor. Birtek Yusuf&cnc abi aktif biraz.

cümleten inşallah.
İş güç azalması normal olsa da internet, Forum falan epey aktif olurdu. Bu sene genel bir enteresanlık var

Millet overspeed yapmış dizel gibi beyler.Motor durdurulabilirse yatak,yastık,yorganda hasar yoksa her şey kendiliğinden normale döner diye düşünüyorum.

Millet kendini , dinine mübarek ramazan ayı bereketine verdi.ilk günlerinde marketler doldu . iftar vaktinde sıcak pide için fırınlarda kuyruklar ,akşam ve yatsı teravih namazları ,derken erken yatıp sahura kalkmak vs vs...

İşten güçten ne zaman kalıyo ne derman kalıyo foruma girmeye.

IMG_20180531_084415.jpg
Bi dışarıya çıksam neler yapacağımda çıkamıyorum :) bıkkınlık sıkkınlık. Kapı açık öyle bekliyorum...

bizde bu ramazanda şunlara vakit ayırdık;
ne zamandır yapmak istediğim spiral standı güzel oldu fena durmuyor.
20180602_165312.jpg

birde ağır tip mengene yapayım dedim araba krikosunun trapez milini kullanarak.
20180602_165324.jpg

Epeyi uğraştırdı ama çok sağlam birşey oldu. çenelerin arasına demir törpüsünden iki parça kesip havşa başlı vida ile tutturmak istiyorum fakat törpüye delik açamadık. sanayiye giden bir arkadaşla tornacılara gönderdim onlarda sağlam matkap ucu vardır diye, arkadaş bir kaç tane tornacı demir doğrama atölyesi gezmesine rağmen hiçbiri açamayız demişler. şimdi buna nasıl bir uçla delik açabilirim 3mm karbur freze ucu denesemmi bilemedim matkap deviri uç tavsiyeniz ne olur. yada hiç uğraşmayıp bu parçalarıda kaynatacağım mengeneye ama bu istmediğim birşey.
20180612_163358.jpg

Onu delmemeleri normal. Takımı harcamak istemiyorlar.

Forum istatistikleri

Konular
128,104
Kullanıcılar
449,805
Son üye
berkayk304

Yeni konular

Geri